Menu

Pomoc miasta Oświęcimia dla szpitala powiatowego

fotografia przykładowa, www.pixabay.com fotografia przykładowa, www.pixabay.com

Oświęcimski szpital otrzyma od samorządu miejskiego środki ochrony osobistej o wartości 40 tys. zł jako wsparcie w walce z koronawirusem. 

Powiatowa lecznica wzbogaci się o kombinezony ochronne, fartuchy, maski, gogle, rękawice i płyny do dezynfekcji.

– To wyraz naszej solidarności z ludźmi, którzy są w pierwszym,  bezpośrednim kontakcie z pacjentami. Musimy sobie wzajemnie pomagać w tym trudnym czasie. Chcemy wesprzeć personel oświęcimskiego szpitala, bo wszyscy wiedzą, z jakimi problemami mierzy się dzisiaj służba zdrowia walcząc z pandemią koronawirusa. Dlatego wspólnie z dyrektorem oświęcimskiego szpitala rozmawialiśmy i ustaliliśmy, czego najbardziej potrzebuje placówka i jak możemy jej pomóc – mówi Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia.

To nie jedyne wsparcie, jakie oferuje szpitalowi powiatowemu miasto Oświęcim. Prezydent Oświęcimia wspólnie z dyrektorem Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego podjął inicjatywę przekazania lecznicy w użyczenie, na czas walki z epidemią,  specjalistycznego sprzętu ultrasonograficznego. Jak  mówi dyrektor ZLA Wojciech Wokulski w obecnej sytuacji, gdy lekarze z miejskich przychodni udzielają porad przez telefon, do odwołania nieczynne są poradnie specjalistyczne, a badania diagnostyczne  wykonywane są tylko u pacjentów z zaleceniem pilnym, aparat ultrasonograficzny bardziej przyda się szpitalowi w diagnostyce i leczeniu zakażenia SARS CoV-2.

Źródło: UM Oświęcim

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.
Pamiętaj, nie jesteś tu sam. Jakość komentarza, świadczy o kulturze osobistej komentującego.

Powrót na górę
The most visited gambling websites in The UK