Menu

Grupa nieletnich złamała obowiązujące zakazy

fotografia przykładowa, www.pixabay.com fotografia przykładowa, www.pixabay.com

[Chełmek] Od 1 kwietnia 2020 dzieci i młodzież, które nie ukończyły 18 roku życia, nie mogą wychodzić z domu bez opieki osoby pełnoletniej. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwia ich obecność na ulicy.  Niestety wczoraj wieczorem grupa młodzieży złamała obowiązujące zakazy.

Do zdarzenia doszło 2 kwietnia 2020 tuż przed godziną 20.00 w Chełmku. Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku podczas patrolu na ulicy Wojska Polskiego,  zauważyli idącą chodnikiem pięcioosobową grupę młodzieży . W związku z obowiązującym zakazem grupowania się, zachowaniem  odpowiedniej odległości oraz zakazem opuszczania miejsca zamieszkania przez osoby niepełnoletnie,  policjanci podjęli interwencję.

W rozmowie z nastolatkami w wieku od  13 – 16 lat, mieszkającymi w Oświęcimiu, Babicach oraz Bobrku, mundurowi ustalili, że wracają oni do swoich domów od swojej koleżanki mieszkającej w Chełmku.  Nieletni zostali przekazani pod opiekę rodzicom, których poinformowali o naruszonych zakazach oraz o skierowaniu na nieletnich wniosków do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.

Zwracamy się z apelem do rodziców, aby przekazali swoim niepełnoletnim dzieciom informację o zagrożeniu epidemią oraz obowiązującymi zakazami,   w tym przede wszystkim o zakazie opuszczenia miejsca zamieszkania bez osoby pełnoletniej.

Przypominamy, że osoby, które lekkomyślnie naruszają zasady postępowania obowiązujące w związku z epidemią koronawirusa, ryzykują zdrowiem, a nawet życiem nie tylko swoim, ale i innych osób – w tym ich rodzin i bliskich, z którymi mogą mieć kontakt.

Wszyscy ci, którzy nie stosują się do przepisów obowiązujących w związku z epidemią, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi swoich zachowań.

Policja kolejny raz apeluje o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń. W obecnej sytuacji, hasło #zostanwdomu,  ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa nas wszystkich.

Źródło: KPP Oświęcim

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.
Pamiętaj, nie jesteś tu sam. Jakość komentarza, świadczy o kulturze osobistej komentującego.

Powrót na górę
The most visited gambling websites in The UK