Menu

Prezydent chce przełożenia terminu wyborów

Prezydent Oświęcimia w piątek, 27 marca, skierował pismo do  Komisarza Wyborczego w Krakowie.

Wskazał  w nim zagrożenia, jakie stoją przed samorządami, które mają przeprowadzić w maju wybory prezydenckie i zaapelował o zmianę ich terminu. W obecnej sytuacji epidemii prawidłowe i rzetelne przeprowadzenie wyborów przy jednoczesnym zachowaniu sztywnych terminów kalendarza wyborczego powoduje realne zagrożenie dla wielu osób.

– Myślę tu zarówno o pracownikach przygotowujących wybory, jak i o wyborcach oraz członkach obwodowych komisji, pracujących w dniu wyborów – podkreśla prezydent Janusz Chwierut.

Wybory nie obejmują wyłącznie kampanii i dnia głosowania. To również związane z ich przygotowaniem prace techniczno-organizacyjne. Wiele z tych czynności realizują pracownicy urzędów miast i gmin.

Prezydent zaapelował do Komisarza Wyborczego o przekazanie informacji o sytuacji, w jakiej znajdują się samorządy do Państwowego Komisarza Wyborczego,  a także Kancelarii Premiera RP. Na premierze spoczywa konstytucyjna odpowiedzialność za życie i zdrowie Polaków i to on ma możliwość ogłoszenia jednego ze stanów szczególnych, który pozwali przełożyć termin zbliżających się  wyborów prezydenckich.

Źródło: UM Oświęcim

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.
Pamiętaj, nie jesteś tu sam. Jakość komentarza, świadczy o kulturze osobistej komentującego.

Powrót na górę
The most visited gambling websites in The UK