Menu

Pierwszy zarażony w powiecie oświęcimskim

foto. pixabay.com foto. pixabay.com

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych czterech osób, w tym u pierwszego mieszkańca powiatu oświęcimskiego. – To mężczyzna w sile wieku, przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie – poinformowało o godz. 14.25 w oficjalnym komunikacie biuro prasowe wojewody małopolskiego.

Wśród pozostałych trzech osób jest starszy mieszkaniec Nowego Sącza, który będzie przebywał w izolacji domowej, oraz dwaj mężczyźni w sile wieku z Krakowa (jeden z nich pozostanie w izolacji domowej, drugi aktualnie przebywa w Specjalistycznym Szpitalu im. S. Żeromskiego w Krakowie).

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 63 osób.

Jak nas poinformowało dziś Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu, obecnie na kwarantannie domowej przebywa 415 mieszkańców naszego powiatu.

Wicestarosta Paweł Kobielusz ponawia apel do mieszkańców powiatu oświęcimskiego o ostrożność, zachowanie higieny osobistej, w tym częste mycie rąk, unikanie miejsc, w których przebywa większa ilość osób, a jeśli to możliwe o niewychodzenie z domu.

Źródło: Starostwo Powiatowe

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.
Pamiętaj, nie jesteś tu sam. Jakość komentarza, świadczy o kulturze osobistej komentującego.

Powrót na górę
The most visited gambling websites in The UK