Menu

Nadmierna prędkość

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego każdego dnia dbają o bezpieczeństwo na drogach, eliminując kierowców, którzy w sposób rażący zagrażają innym uczestnikom ruchu drogowego.  W związku z zagrożeniem epidemiologicznym ruch pojazdów oraz pieszych w znacznym stopniu został ograniczony , jednakże w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, którzy przekraczając  dozwoloną prędkość lekceważą podstawowe zasady bezpieczeństwa.

W ubiegły piątek (20.03.2020)  policjanci pilnowali bezpieczeństwa na terenie gminy Osiek. O godzinie 13.00  na ulicy Głównej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Skoda, którego kierowca jechał z prędkością 106km/h,  przy dozwolonej prędkości 50km/h. Jak się okazało za kierownicą  pojazdu siedział    34 – letni mieszkaniec Krakowa.

W nocy z soboty na niedzielę o godzinie 23.30 w Nowej Wsi na ulicy Kolbego, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 20 – letniego mieszkańca gminy Kęty,  który jechał samochodem marki Audi z prędkością 121 km/h na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

W niedzielne popołudnie  policjanci pilnowali bezpieczeństwa na terenie gminy Przeciszów.  Tuż  po godzinie 14.00 na ulicy Oświęcimskiej zauważyli jadący z dużą prędkością samochód marki Mercedes.  Przeprowadzony pomiar prędkości wskazał 107 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h . Pojazd natychmiast został zatrzymany do kontroli drogowej podczas której okazało się , że za jego kierownicą  siedzi  43 – letnia mieszkaniec powiatu nowotarskiego .

W związku z popełnionymi wykroczeniami policjanci ukarali kierujących mandatami, punktami karnymi, a także zatrzymali ich prawa jazdy, które będą  mogli odzyskać dopiero za trzy miesiące.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, zmniejszenie prędkości, a także o rozsądek za kierownicą, gdyż wśród przyczyn  zdarzeń drogowych królują, lekceważenie przepisów drogowych, niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, a także nieuwaga i pośpiech.  

Źródło: KPP Oświęcim

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.
Pamiętaj, nie jesteś tu sam. Jakość komentarza, świadczy o kulturze osobistej komentującego.

Powrót na górę
The most visited gambling websites in The UK