Menu

Dziecko na hulajnodze kontra pijany kierowca.

[Grojec] Wczoraj (11 kwietnia 2019 r.) w Grojcu doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia drogowego z  udziałem pijanego kierowcy. 61 – letni mieszkaniec gminy Oświęcim wsiadł do samochodu mając w organizmie 2,5 promila alkoholu. Podczas swojego pijanego rajdu mężczyzna lusterkiem potrącił jadącą na hulajnodze 12 – latkę.

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 17.00 na ulicy Głównej w Grojcu. Kierowca samochodu marki VW lusterkiem potrącił  jadącą chodnikiem na hulajnodze dziewczynkę. W wyniku potrącenia dziecko upadło. Z pomocą pospieszyli mu mieszkaniec Oświęcimia, który szedł chodnikiem oraz mieszkanka Osieka, która jechała samochodem. Świadkowie na miejsce wezwali służby ratunkowe. Ponadto opiekując się dzieckiem do przyjazdu Pogotowia Ratunkowego pilnowali,  aby sprawca nie oddalił się z miejsca zdarzenia.

Małoletnia została przewieziona do szpitala , gdzie po badaniach okazało się, że doznała jedynie potłuczeń. Natomiast kierowca którym okazał się 61 – letni mieszkaniec gminy Oświęcim trafił do oświęcimskiej komendy Policji.  Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,5 promila alkoholu. Policjanci  zatrzymali jego prawo jazdy. Sprawca potrącenia za  swoje karygodne zachowanie, które mogło zakończyć się drogową tragedią już wkrótce odpowie przed sądem.

Za  kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Na wyróżnienie i podziękowania zasługuje wzorowa postawa świadków zdarzenia, zarówno mieszkanki Osieka jak i mieszkańca Oświęcimia. Oboje pomogli dziecku, a także nie dopuścili aby sprawca odjechał z miejsca zdarzenia.

Źródło: KPP Oświęcim

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.
Pamiętaj, nie jesteś tu sam. Jakość komentarza, świadczy o kulturze osobistej komentującego.

Powrót na górę
The most visited gambling websites in The UK