Menu

Gala Biznesu

foto. Witold Saganiak foto. Witold Saganiak

W Oświęcimia rozdano nagrody i wyróżnienia dla firm za prowadzone inwestycje. To już  czwarta edycja Gali Biznesu, która odbyła się w sali reprezentacyjnej Muzeum Zamek. O przyznaniu tytułów  za miniony rok decyduje Kapituła Biznesu, działająca przy Prezydencie Oświęcimia.

Za Top inwestycję  2018 roku uznany został Hotel Hampton by Hilton Oświęcim, pierwszy w mieście obiekt noclegowy o rozpoznawalnej na całym świecie marce, nawiązujący swoją architekturą do historycznej zabudowy, którego inwestorem była spółka NPP Hotele. W ocenie kapituły nowoczesny obiekt z uwagi na lokalizację w samym sercu Starego Miasta ma szczególny wpływ na rozwój branży turystycznej w Oświęcimiu. Nagrodzono również największe ubiegłoroczne inwestycje. Dyplomy i gratulacje powędrowały do firmy Adexbud producenta farb, tynków i dociepleń za budowę zakładu produkcyjnego przy ul. Unii Europejskiej, wyposażonego w innowacyjną linię technologiczną, spółki Synthos Dwory 7 za wdrożenie nowatorskiego projektu InVento X, związanego z uruchomieniem produkcji polistyrenu do spieniania (EPS) oraz Synthos Agro  za budowę kompleksu budynków i instalacji do produkcji środków ochrony roślin.

–  Gala jest doskonałą okazja, aby podziękować firmom za ich wkład w rozwój Oświęcimia, a także nagradzać nowe inwestycje i integrować oświęcimskie środowisko biznesowe – mówił Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia, który podczas gali wspólnie z innymi członkami Kapituły Biznesu wręczał wyróżnienia. Podkreślał, że miasto zmienia się, pięknieje i rozwija również dzięki ludziom, działającym w różnych obszarach także w sferze gospodarczej. – Działania miasta i innych podmiotów powodują, że Oświęcim wyrasta na atrakcyjne miejsce – zaznaczył. Statuetki Laur Biznesu otrzymał Plantpol lider na polskim rynku produkcji roślin ozdobnych oraz Centrum Dialogu i Modlitwy instytucja znana i ceniona w  kraju i  poza jego granicami za edukacyjną i społeczną działalność, która buduje pozytywny wizerunek miasta.

Kapitułę Gali Biznesu tworzą: Janusz Chwierut prezydent Oświęcimia, poseł Marek Sowa, Agnieszka Kmiecik prezes Centrum Biznesu Małopolski Zachodniej, Janusz Szostek prezes Solvent Wistol, Marcin Susuł współwłaściciel Susuł and Strama Architekci.

Przedstawiciele hotelu Hampton by Hilton odbierający tytuł Top inwestycji roku.. foto. Witold Saganiak

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.
Pamiętaj, nie jesteś tu sam. Jakość komentarza, świadczy o kulturze osobistej komentującego.

Powrót na górę
The most visited gambling websites in The UK