Menu

Oświęcim przygotowuje się na strajk nauczycieli

foto: pixabay.com foto: pixabay.com

W Warszawie trwają rozmowy pomiędzy oświatowymi związkami zawodowymi, a przedstawicielami rządu w sprawie postulatów płacowych. Jak na razie nie udało się dojść do porozumienia.

Jutro są kolejne negocjacje. W przypadku fiaska rozmów 8 kwietnia planowany jest strajk nauczycieli. Związek Nauczycielstwa Polskiego poinformował Urząd Miasta Oświęcim o wstąpieniu w spór zbiorowy z dyrektorami oświęcimskich szkół podstawowych i miejskich przedszkoli publicznych. Około 80 proc. nauczycieli zadeklarowało udział w proteście. Ta sytuacja rodzi wiele problemów dla dzieci i rodziców, bowiem dyrektorzy placówek oświatowych nie będą mieli możliwości zapewnienia zajęć szkolnych i przedszkolnych.

Apelujemy do rodziców o wyrozumiałość i współpracę, aby wspólnie udało się sprostać czekającym nas wyzwaniom.

Miasto nie jest stroną tego sporu, ale jego skutki będą najbardziej dotkliwe dla dzieci, dlatego  z pomocą instytucji kultury będzie organizować zajęcia dla dzieci i młodzieży szkolnej.  Zaangażowane będą wszystkie instytucje miejskie oraz straż miejska.

Informujemy rodziców, że zgodnie z przepisami prawa i informacjami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych rodzice dzieci do 8. roku życia mogą wystąpić do pracodawcy o wypłatę zasiłku opiekuńczego. Jednak dopiero w poniedziałek, kiedy okaże się, że dana placówka nie jest w stanie zapewnić opieki dzieciom i jest zamknięta. Zasiłek wynosi 80 proc. wynagrodzenia.

Prosimy też, by uczniowie klas gimnazjalnych oraz klas VIII szkół podstawowych śledzili komunikaty dotyczące egzaminów na stronach szkół.

Miasto monitoruje sytuację i jest w kontakcie z przedstawicielami związków zawodowych. W zależności od przekazanych informacji będzie reagować, a także informować mieszkańców o bieżącej sytuacji na stronie internetowej miasta. Informacje można też uzyskać telefonicznie w Zarządzie Szkół i Przedszkoli Miejskich 33 8423963.

Liczymy jednak, że związkowcom uda się porozumieć z rządem i w poniedziałek nie dojdzie do strajku.

Źródło: UM Oświęcim

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.
Pamiętaj, nie jesteś tu sam. Jakość komentarza, świadczy o kulturze osobistej komentującego.

Powrót na górę
The most visited gambling websites in The UK