Menu

W Oświęcimiu na godzinę zgasną światła

Miasto Oświęcim przyłączyło się do największej ekologicznej akcji na świecie – Godziny dla Ziemi WWF. W sobotę, 30 marca, o godzinie 20.30 zgasną światła na zamku i wieży zamkowej.

Do akcji, która zachęca do oszczędnego wykorzystania energii elektrycznej swój akces zgłosiły też Dzienny Dom Pomocy, Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży oraz Składowisko Odpadów Komunalnych. Z kolei Szkoła Podstawowa nr 9 przeprowadzi działania edukacyjne, a Miejska Biblioteka Publiczna i Środowiskowy Dom Samopomocy będą promować ideę akcji w portalach społecznościowych i wśród uczestników warsztatów terapeutycznych.

Do akcji może przyłączyć się każdy – wystarczy na 60 minut zgasić światło w swoim domu. W tym roku w Polsce Godzina dla Ziemi odbędzie się pod hasłem #nieniszczedomu i ma uświadomić społeczeństwu, że nawet nieznacznie zmieniając nawyki można przyczynić się do ograniczenia swojego negatywnego wpływu na środowisko. Podczas sobotniej akcji Godzina dla Ziemi WWF zgasną światła w 180 krajach na wszystkich kontynentach.

***

WWF (tłum. Światowy Fundusz na rzecz Przyrody; dawniej World Wildlife Fund i World Wide Fund for Nature) – organizacja pozarządowa i ekologiczna o charakterze międzynarodowym powstała w 1961 roku. Misją WWF jest powstrzymanie degradacji środowiska naturalnego Ziemi i stworzenie przyszłości, w której ludzie będą żyli w harmonii z przyrodą. Główna siedziba znajduje się w Szwajcarii.

Źródło: wikipedia

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.
Pamiętaj, nie jesteś tu sam. Jakość komentarza, świadczy o kulturze osobistej komentującego.

Powrót na górę
The most visited gambling websites in The UK