Menu

Potencjalni Mikołajowie

1 grudnia wyruszyli w trasę, aby obdarować blisko 380 osób paczkami mikołajowymi. Wolontariusze dotarli do dzieci  z domów dziecka, niepełnosprawnych czy objętych pomocą społeczną z Oświęcimia i powiatu oświęcimskiego.

- Łącznie zebraliśmy blisko 900 kg słodyczy, dostarczyliśmy około 380 prezentów, pomagało 40 zaangażowanych wolontariuszy, wsparło nas prawie 70 firm i masę ludzi dobrego serca - zapytany o akcję w liczbach, odpowiedział Leszek Pierzchała, pomysłodawca "Zostań Potencjalnym Mikołajem". 

To była już czwarta edycja inicjatywy społecznej „Zostań Potencjalnym Mikołajem”. Z roku na rok przybywa chętnych do pomocy. Dary przygotowują osoby zaprzyjaźnione, w tym z firm i instytucji. Zbierane są także w większych sklepach. Prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut spotkał się z organizatorami i wolontariuszami akcji w urzędzie miasta. Włodarz miasta przekazał kilka dużych paczek wypełnionych czekoladowymi batonikami i mikołajami. Zebrane podczas akcji słodkości wolontariusze rozdają też wśród pacjentów hospicjum, by przywołać uśmiech na ich twarzach i aby choć na chwilę zapomnieli o bólu, strachu i cierpieniu.

 

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.
Pamiętaj, nie jesteś tu sam. Jakość komentarza, świadczy o kulturze osobistej komentującego.

Powrót na górę
The most visited gambling websites in The UK