Menu

Bezpieczna kryjówka / Hiding Place

23 kwietnia 2018 roku o godzinie 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się spektakl baletowy w wykonaniu Ballet Magnificat! z USA pt. "Bezpieczna kryjówka/Hiding Place".

"Bezpieczna kryjówka/Hiding Place" to spektakl oparty na prawdziwej historii Corrie ten Boom i jej rodziny, którzy podczas działań wojennych, w holenderskim mieście Haarlem w 1944 roku, ukrywali w komórce wybudowanej przy swoim domu prześladowanych Żydów. W ten sposób udało im się uratować przed hitlerowską zagładą wielu z nich. Niestety, 28 lutego 1944 roku ktoś doniósł nazistowskiej policji o działalności rodziny ten Boom, która wraz z ukrywanymi Żydami została aresztowana i wywieziona do obozu koncentracyjnego w Ravensbrück. Tylko Coorie cudem przeżyła. Kilka lat wojnie Coorie spotkała dozorczynię z obozu, odpowiedzialną za śmierć jej siostry... Spektakl prezentuje niezwykłą historię przebaczenia, zwycięstwa i wolności.

W spektaklu wykorzystana została muzyka, m.in. Johna Williamsa z filmu "Lista Schindlera", Ennio Morricone z filmu "Misja" oraz do utworów przetłumaczonych na język polski, a wykonywanych, m.in. przez Beatę Bednarz i Agnieszkę Musiał.

Ballet Magnificat! z Jackson w stanie Missisipi w USA został założony w 1986 roku. Zespół łącząc balet tradycyjny z nowoczesnym - wykorzystując elementy tańca żydowskiego, celtyckiego i jave - tworzy niezwykłą mozaikę tańca. Spektakle zespołu łączą wirtuozerię tańca z głębokim, poruszającym przesłaniem, co stanowi o wyjątkowości zespołu. Niesłabnąca popularność i doskonała reputacja międzynarodowych występów Ballet Magnificat! pozwoliła mu na stałe zająć miejsce w sercach polskich widzów. Zespół od 10 lat ma grono zagorzałych wielbicieli w Polsce doceniających taneczny perfekcjonizm artystów.

Ballet Magnificat! wystąpił dla około 12 milionów widzów w ponad 40 krajach na całym świecie. Prezentował spektakle dla wielotysięcznych widowni w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Chinach, jak również dla mniejszych publiczności w Hondurasie, Kostaryce, Filipinach, Izraelu. W Europie występowali, m.in. w Mediolanie, Berlinie, Pradze, Zagrzebiu, Kijowie, St. Petersburgu i Moskwie.

bilety: 30 zł, 25 zł

Źródło: OCK Oświęcim

Ostatnio zmienianysobota, 31 marzec 2018 10:29
Powrót na górę
The most visited gambling websites in The UK