Menu

Maarawi i Bjorg

Muzyczna scena Café Bergson prezentuje

JEF MAARAWI (Grecja) & SOFFÍA BJÖRG (Islandia)

05.05.2018 (sobota), g. 19.00

Wstęp: 25 PLN

Bilety do nabycia w Café Bergson

Plac ks. Jana Skarbka 2, Oświęcim

Rezerwacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jef Maarawi - urodzony w brazylijskim Sao Paulo, grecki muzyk, autor tekstów i aktor, zamieszkały w Atenach. Jego inspiracje obejmują twórczość takich artystów jak m.in. Father John Misty, Elliott Smith, Bonnie "Prince" Billy, a także kulturę muzyczną Brazylii. W 2007 roku Jef stworzył projekt muzyczny nazwany Egg Hell, z którym między 2009 a 2014 wydał 3 albumy.

Jego pierwsza solowa płyta - "Comfort Food" -  wydana w grudniu 2017 przez greckie wydawnictwo Inner Ear zdobyła sporo pozytywnych recenzji w greckich mediach.

Jef Maarawi tworzy piękne muzyczne pejzaże przepełnione melancholią, smutkiem, bólem, ale także i lekkim cynizmem, realizmem i ironią ukrytymi w jego rewelacyjnych tekstach. Warto dać się ponieść śpiewanym opowieściom ateńskiego artysty. 

Soffía Björg - urodzona na północnym zachodzie Islandii w regionie, który zamieszkuje zaledwie 130 osób. Pochodzi z muzycznej rodziny. Matka śpiewaczka operowa, babcia piosenkarka, ojciec kompozytor. Soffía studiowała śpiew, jazz i blues, a także ukończyła islandzką akademię sztuk pięknych.

Od 2010 roku Soffía współtworzyła folkowy zespół Brother Grass. Debiutancki album artystki, nagrany w słynnym studiu Sigur Rós “Sundlaugin”, został wydany w marcu 2017. Inspiracji jest wiele, od Erica Claptona i Whitney Houston, przez grunge lat '90 po artystki takie jak Norah Jones, czy Neko Case. Kierownikiem produkcji albumu był Ben Hillier, który pracował z takimi zespołami jak m.in. Blur, Elbow, Graham Coxon, czy Depeche Mode.

Jej album imponuje żywym i organicznym brzmieniem, intrygującymi motywami i rozwiązaniami, chwytliwą melodyką i urzekającym klimatem. Muzyka ta choć nasycona jest niezwykłym liryzmem, pokazuje też ogromną wszechstronność i pomysłowość autorki. Istotną kwestią jest tutaj z pewnością sugestywna atmosfera, od mocno intymnej i nastrojowej, poprzez lekką i ciepłą, a skończywszy na mrocznej, mistycznej i psychodelicznej.

Ostatnio zmienianyśroda, 25 kwiecień 2018 08:44
Powrót na górę
The most visited gambling websites in The UK