Menu

Maraton śmiechu

28 kwietnia 2018 roku o godzinie 18:00 w "Naszym Kinie" Oświęcimskiego Centrum Kultury rozpocznie się maraton komedii - projekcja trzech filmów "francuskiej spółki komediowej" - mającej swój niepowtarzalny i urzekający styl pełen niezaprzeczalnego humoru - bawiącego, rozśmieszającego do łez i poprawiającego humor. Philippe Lacheau, Tarek Boudali, Julien Arruti - reżyserzy, scenarzyści, aktorzy - gwarantują niezłą rozrywkę i przednią zabawę.

"Wszystko zostanie w rodzinie" (15l.), prod. Francja 2015,
reż. Nicolas Benamou, Philippe Lacheau, 93 minuty 

Zakochani w sobie po uszy Sonia i Franck zapraszają znajomych na wakacje w słonecznej Brazylii. Ekipa zamieszka w luksusowym hotelu, którego właścicielem jest pozbawiony poczucia humoru ojciec Sonii - Alain, który od początku traktuje kandydata na zięcia z dużą rezerwą. Wkrótce spokój i ekologiczna atmosfera wakacyjnego raju zostaną wystawione na ciężką próbę. Do hotelu przybywają kumple Francka: wiecznie uganiający się za dziewczynami Sam - ekscentryczny pasjonat komputerów, Ernest oraz postrzelony operator kamery - Alex wraz ze swoją zadziorną dziewczyną - Estelle. Ich wymarzone wakacje to sporty ekstremalne, samba do białego rana i dzikie imprezy. Tymczasem Franck planuje oświadczyć się Sonii. Wcześniej musi przekonać do siebie zaborczego ojca dziewczyny. W towarzystwie nieobliczalnych znajomych nic jednak nie idzie tak, jak sobie zaplanował. 

obsada: Philippe Lacheau, Tarek Boudali, Julien Arruti, Alice David, Vincent Desagnat, Christian Clavier, Charlotte Gabris, Grégoire Ludig

 

"Alibi.com" (15l.), prod. Francja 2017, reż. Philippe Lacheau, 90 minut 

Firma Grega - Alibi.com to strzał w dziesiątkę. Idealna propozycja dla każdego, kto ma coś do ukrycia. Skaczesz na boki, migasz się w pracy, unikasz teściowej - Alibi.com zapewni wymówkę na każdą okazję. Ale kij ma dwa końce. Gdy Greg z wzajemnością zakochuje się w pięknej Flo, szczęście przysłoni mu pewien drobiazg. Otóż Flo najbardziej na świecie nie znosi kłamstwa. Co więc robi Greg, by ukryć swoją profesję? Kłamie jak z nut. Wkrótce jednak zaczyna cienko śpiewać, gdy okazuje się, że ojciec Flo jest jednym z jego klientów. Greg musi zbudować piętrową ściemę, która w przypadku wpadki pogrzebie jego wielką miłość, szczęście i złotodajną firmę. A przecież kłamstwo... ma krótkie nogi. 

obsada: Philippe Lacheau, Tarek Boudali, Julien Arruti, Elodie Fontan, Didier Bourdon, Nathalie Baye, Nawell Madani, Medi Sadoun

 

"Mąż, czy nie mąż?" (15l.), prod. Francja 2017, reż. Tarek Boudali, 92 minuty 

Cała rodzina oraz wszyscy przyjaciele i sąsiedzi Yassine’a złożyli się, aby młody mężczyzna mógł studiować architekturę w Paryżu. Jego przyszłość zapowiadała się doskonale. Do czasu... W przeddzień najważniejszego egzaminu Yassine bierze udział w szalonej imprezie. Następnego dnia jego głowa pęka, ciało odmawia posłuszeństwa, a na domiar złego okazuje się, że kompletnie zapomniał o teście. To oznacza koniec studiów oraz deportację z kraju. Yassine w żadnym razie nie może sobie na to pozwolić. Jedynym ratunkiem jest ślub i przyjęcie francuskiego obywatelstwa. Po gorączkowych poszukiwaniach okazuje się, że pomóc może mu tylko Fred - znajomy ze studiów. Plan z pozoru wypala i Yassine unika deportacji. Jednak sprawą podejrzanego ślubu zaczyna interesować się dociekliwy inspektor policji. Od tego momentu wszystko zaczyna się sypać. Śledztwo rusza, matka Yassine’a przyjeżdża z niezapowiedzianą wizytą, a miłość jego życia - Claire, postanawia powrócić. Pozornie idealny plan na pozostanie w kraju sprawia, że dwóch kumpli z każdą sekundą popada w coraz większe tarapaty. 

obsada: Tarek Boudali, Philippe Lacheau, Julien Arruti, Charlotte Gabris, David Marsais, Baya Belal, Philippe Duquesne

 

godziny seansów:

godz. 18:00 "Wszystko zostanie w rodzinie"

godz. 19:40 "Alibi.com"

godz. 21:15 "Mąż, czy nie mąż?"

krótkie przerwy między filmami 

bilety: 16 zł (normalny), 14 zł (ulgowy), 36 zł (trzy filmy maratonu) 

Źródło: OCK Oświęcim

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.
Pamiętaj, nie jesteś tu sam. Jakość komentarza, świadczy o kulturze osobistej komentującego.

Powrót na górę
The most visited gambling websites in The UK