Menu

Pomoc dla oświęcimskich przedsiębiorców w związku z pandemią

Koronawirus odbija się na kondycji polskich firm, w tym również oświęcimskich. Zamknięte są m. in. hotele, hostele, sklepy, kawiarnie czy inne usługi.

– Podobnie jak w wielu innych samorządach w Polsce przygotowaliśmy propozycje pomocy skierowane do lokalnych przedsiębiorców dotkniętych w najwyższym stopniu trudnościami w prowadzeniu działalności gospodarczej – podkreśla prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut. –  Dotyczy to możliwości odroczenia podatków lokalnych, czynszów za lokale użytkowe czy dzierżawy terenu pod działalność gospodarczą. Każdy wniosek będzie jednak rozpatrywany indywidualnie – wyjaśnia. 

Prezydent deklaruje odroczenie do 31 sierpnia płatności podatków lokalnych od nieruchomości, podatku rolnego i od środków transportu. Przedsiębiorcy wynajmujący lokale użytkowe, którzy ze względu na sytuację z koronawirusem musieli zawiesić działalność lub mają trudności z jej prowadzeniem, będą mogli odroczyć płacenie czynszów również do 31 sierpnia. Na podobne ułatwienia w płatności za dzierżawienie od miasta gruntu mogą liczyć podmioty prowadzące działalność gospodarczą.

– Sytuacja w związku z rozwojem epidemii jest dynamiczna, trudno przewidzieć co będzie w kolejnych tygodniach. Jeśli jednak zaistnieje taka potrzeba i możliwości  to będziemy podejmować kolejne decyzje związane z pomocą dla lokalnych firm – dodaje.

Odroczenie płatności podatków, czynszu i opłaty za dzierżawę gruntu obejmie płatności za miesiąc kwiecień i maj. Następuje na wniosek przedsiębiorcy. Konieczne jest jednak złożenie dokumentów potwierdzających aktualną trudną sytuację finansową oraz dokumentów wynikających z Ustawy o pomocy publicznej. Każdy wniosek będzie rozpatrzony indywidualnie. Wnioski przyjmowane będą wyłącznie drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Więcej informacji można uzyskać telefonicznie:

 w Wydziale Podatkowym i Biurze Rozwoju Miasta odnośnie podatków lokalnych tel. 33 8429215, 33 8429216, 33 8429127, 33 8429128

w Wydziale Mienia Komunalnego w sprawie dzierżawy gruntów tel. 33 8429268

w Zarządzie Budynków Mieszkalnych w sprawie czynszów tel. 33 8424051.

Wnioski o pomoc dla przedsiębiorców znajdują się na stronie www.oswiecim.pl w dziale Dla przedsiębiorcy/Pomoc dla oświęcimskich przedsiębiorców w związku z pandemią

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.
Pamiętaj, nie jesteś tu sam. Jakość komentarza, świadczy o kulturze osobistej komentującego.

Powrót na górę
The most visited gambling websites in The UK