Menu

Dzienny oddział dla osób chorych na demencje jest już gotowy.

Zakończyła się budowa nowego skrzydła Dziennego Domu Pomocy przy ulicy Czecha. Teraz trwają odbiory i wyposażanie nowego oddziału. Od połowy grudnia ruszą w nim usługi opiekuńcze dla osób chorych na demencje, w tym alzheimera. W Małopolsce zachodniej i powiecie oświęcimskim nie ma dziennej placówki o takim zakresie usług. Inwestorem było miasto Oświęcim.

Dzienny Dom Pomocy zapewni terapeutów i opiekunów oraz nowoczesne pomieszczenia do terapii, wypoczynku i miłego spędzania czasu podczas pobytu. Ośrodek obejmie opieką 25 chorych. Z pozostałej oferty Dziennego Domu Pomocy korzystać będzie tak, jak dotychczas ponad 60 seniorów.

Dobudowana część mieści na parterze pracownie fizjoterapeutyczne, salę kulturalno-integracyjną, nowoczesną salę doświadczania świata oraz kuchnię terapeutyczna. Na piętrze, obok sali dziennego pobytu, znajdują się pomieszczenia do wypoczynku i terapii, gabinet psychologa i pielęgniarki, atelier dla twórców z demencją.  Dla osób chorych przygotowano też ogród polisensoryczny oraz zaplecze do wypoczynku i aktywności ruchowej.

Decyzja o rozbudowie i poszerzeniu usług Dziennego Domu Pomocy zapadła kilka lat temu. W Oświęcimiu coraz więcej osób choruje na demencje i potrzebuje specjalistycznej dziennej opieki. Pieniądze na inwestycję w wysokości blisko 3,9 mln zł zapewniło miasto. Obok nowego skrzydła przeprowadzono też termomodernizację głównego budynku Dziennego Domu Pomocy. Obiekt został docieplony i ma nową elewację. Wymieniono też okna.

Dzienny Dom Pomocy pozyskał ponad 2 mln zł z funduszy unijnych na wyposażenie nowego oddziału.

Źródło: UM Oświęcim

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.
Pamiętaj, nie jesteś tu sam. Jakość komentarza, świadczy o kulturze osobistej komentującego.

Powrót na górę
The most visited gambling websites in The UK