Menu

Nowe ulice na Zasolu

W Oświęcimiu szeroki front robót drogowych jest obecnie na osiedlu Zasole. Obok przebudowy ulicy Elizy Orzeszkowej drogowcy pracują też przy ulicy Młyńskiej i Sikorskiego.

– Nowe drogi zmienią zupełnie przestrzeń po obu stronach ulicy Orląt Lwowskich. Osiedle Zasole przybliża się w stronę centrum miasta – mówi Andrzej Bojarski, zastępca prezydenta Oświęcimia. Dodaje, że dzięki tym inwestycjom uwolnią się kolejne tereny dla budownictwa w atrakcyjnej  lokalizacji.

Zakres robót przy ul. Orzeszkowej i ul. Młyńskiej obejmuje chodniki, nowe nawierzchnie ulic, oświetlenie uliczne i roboty wodno-kanalizacyjne. Ulica Młyńska zostanie wydłużona do ul. Orląt Lwowskich. Prace przy obu ulicach zakończą się pod koniec roku.

Ulica Sikorskiego budowana jest od podstaw. Do niedawna była to wyłożona tłuczniem droga przez pola, która prowadziła do kilku domów. Teraz na odcinku 450 - metrów od skrzyżowania z ulicą Chodniki do skrzyżowania z ulicą Orląt Lwowskich budowana będzie ulica, chodniki i oświetlenie uliczne. A także kanalizacja sanitarna i deszczowa. Inwestycja będzie kosztować miasto ponad 1,4 mln zł. Droga będzie gotowa w maju przyszłego roku.

Pod koniec sierpnia zakończy się przebudowa ulicy Wysokie Brzegi. Nowa nawierzchnia ulicy, chodniki, wiata przystankowa sprawią, że trakt zyska na funkcjonalności i wyglądzie. Odnowiona zostanie też sieć wodociągowa i wybudowana będzie sanitarna. Całość inwestycji zamknie się kwotą blisko 3 mln zł, w tym 800 tys. zł to pieniądze z Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego.

Źródło: UM Oświęcim

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.
Pamiętaj, nie jesteś tu sam. Jakość komentarza, świadczy o kulturze osobistej komentującego.

Powrót na górę
The most visited gambling websites in The UK