Menu

Trudna sytuacja KS "Soła"

Trudna sytuacja finansowa Klub Sportowego „ Soła” była tematem wczorajszych rozmów w Urzędzie Miasta. Z propozycją spotkania z prezydentem miasta wystąpili działacze klubu.

Stronę klubową reprezentował prezes Krzysztof Pękala i członek zarządu Łukasz Jasek. Obok prezydenta Oświęcimia Janusza Chwieruta na spotkaniu obecny był również radny Jan Adamaszek oraz Beata Chachuła, skarbnik miasta i naczelnik Wydziału Promocji Marek Tarnowski.

Prezes Krzysztof Pękala poinformował, że klub nie ma już pieniędzy na start seniorów w rundzie jesiennej. Nie ma nawet drużyny. Na rozpoczęcie nowego sezonu w III lidze potrzebuje 150 tys. zł. Liczy na pomoc miasta.

Od kilku lat miasto przekazuje dotacje na szkolenie sportowe dla KS „Soła”, w tym także na wsparcie drużyny seniorskiej. Na ten rok była to kwota 140 tys. zł, która została przekazana w dwóch transzach w lutym i marcu. Dodatkowo klub otrzymał 30 tys. zł na nagrody dla zawodników za utrzymanie się w III lidze.

Prezydent Janusz Chwierut podkreślał, że rozumie trudną sytuację klubu, jednak nie widzi dodatkowych możliwości wsparcia w tym roku. Miasto ma bowiem określone ramy prawne wynikające z Ustawy o finansach publicznych, które musi przestrzegać. Podobne stanowisko prezentowała skarbnik miasta. – Nie mamy możliwości udzielenia po raz drugi dotacji na to samo zadanie, a Klub Sportowy „ Soła” otrzymał już pieniądze na proces szkolenia na cały 2019 rok – mówiła Beata Chachuła.

Klub Sportowy „Soła” będzie mógł ubiegać się o dofinansowanie na szkolenie piłkarzy w roku przyszłym, w ramach ogłoszonego przez miasto konkursu.

Źródło: UM Oświęcim

Obraz Thomas B. z Pixabay

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.
Pamiętaj, nie jesteś tu sam. Jakość komentarza, świadczy o kulturze osobistej komentującego.

Powrót na górę
The most visited gambling websites in The UK