Menu

Dzienny Dom Pomocy z nowym oddziałem dla chorych na demencję

Od września Dzienny Dom Pomocy będzie prowadził usługi opiekuńczo-lecznicze w nowych pomieszczeniach. Prace przy budowie dodatkowego skrzydła placówki, które rozpoczęły się w ubiegłym roku postępują planowo.

W dobudowanej części budynku powstanie oddział dla osób cierpiących na demencję, w tym chorobę Alzheimera. W Małopolsce Zachodniej i powiecie oświęcimskim nie ma dziennej placówki o takim zakresie usług. Z poszerzonej oferty zajęć będzie mogło skorzystać 85 osób.  Rozbudowa jest finansowana z budżetu miasta, który zarezerwował na tę inwestycję prawie 3,9 mln zł. 

– Wspólnymi siłami tworzymy nowy obiekt, który jest bardzo oczekiwany przez osoby starsze z chorobą Alzheimera i ich rodziny. Dyrekcja i pracownicy Dziennego Domu Pomocy pozyskali z pieniędzy unijnych ponad 2 mln zł na wyposażenie nowego oddziału, a miasto poprzez wkład blisko 4 mln zł przystąpiło do jego rozbudowy – wyjaśnia Janusz Chwierut, prezydenta Oświęcimia.

Satysfakcji z inwestycji nie kryje dyrektor Dziennego Domu Pomocy Agata Lorek. –  Zyskamy trzynaście pomieszczeń terapeutycznych przeznaczonych na różnego rodzaju oddziaływania dla osób starszych. Korzystać z niego będą dotychczasowi użytkownicy, ale planujemy też otworzyć oddział dla 20 osób cierpiących na demencję, w tym alzheimera. W mieście jest bardzo duże zapotrzebowanie na tego rodzaju opiekę. Wielu mieszkańców  już kontaktuje się z nami i pyta kiedy uruchomiony będzie oddział – mówi. – Na przełomie maja i czerwca planujemy rozpocząć rekrutację. Mam nadzieję, że uda się nam dotrzymać terminu i nowa część otwarta będzie we wrześniu  – dodaje.

Na parterze znajdą się pracownie fizjoterapeutyczne, sala kulturalno-integracyjna, nowoczesna sala doświadczania świata oraz kuchnia terapeutyczna. Na piętrze powstanie oddział dla osób z demencją, który zapewni opiekę 20 pacjentom. Obok sali dziennego pobytu, będą pomieszczenia do wypoczynku i terapii, gabinet psychologa i pielęgniarki, atelier dla twórców z demencją. Powstanie też ogród polisensoryczny oraz zaplecze do wypoczynku i aktywności osób starszych.

Źródło: UM Oświęcim

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.
Pamiętaj, nie jesteś tu sam. Jakość komentarza, świadczy o kulturze osobistej komentującego.

Powrót na górę
The most visited gambling websites in The UK