Menu

Oświadczenie Urzędu Miasta Oświęcim w sprawie tegorocznej edycji Life Festival Oświęcim

Life Festival Oświęcim, organizowany od dziewięciu lat, jest ważnym elementem promocji naszego miasta w kraju i poza jego granicami. Stał się też marką Oświęcimia. Miasto od pierwszej edycji wspiera finansowo festiwal stając się głównym partnerem przedsięwzięcia, którego pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym jest Dariusz Maciborek. Również w tegorocznym budżecie miasta znalazł się 1 mln zł z przeznaczeniem na Life Festival Oświęcim.

W  świetle informacji, przekazanych przez Dariusza Maciborka, na spotkaniu w Urzędzie Miasta o wycofaniu się spółki Tauron ze sponsorowania tego przedsięwzięcia oraz braku udokumentowanych innych źródeł finansowania Miasto Oświęcim zdecydowało, że nie będzie zlecało w tym roku usługi promocji miasta poprzez Life Festiwal. Kolejną przesłanką do podjęcia takiej decyzji jest zmiana terminu LFO 2019. Według wstępnych planów organizatora festiwal miałby się odbyć pod koniec sierpnia lub na początku września. W tym czasie w Oświęcimiu od lat organizowane są inne cykliczne wydarzenia, jak  Święto Miasta Oświęcim i Jesień Oświęcimska.

Miasto Oświęcim stoi na stanowisku, że Life Festival Oświęcim może być dofinansowany w następnych latach, jeśli oferta organizatora będzie spełniała oczekiwania miasta w zakresie jego promocji. Dlatego zapisane w Wieloletniej Prognozie Finansowej pieniądze na lata 2020-2021 pozostaną w tym dokumencie i będą mogły być wykorzystane w kolejnych edycjach.  

Tegoroczny wkład miasta w to festiwalowe przedsięwzięcie w wysokości 1 mln zł planuje się  przeznaczyć na działania antysmogowe, w tym na dotacje do wymiany pieców oraz budowę nowych mieszkań. Zwiększy to znacznie pulę pieniędzy ujętych w budżecie miasta na te zadania.

Źródło: UM Oświęcim

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.
Pamiętaj, nie jesteś tu sam. Jakość komentarza, świadczy o kulturze osobistej komentującego.

Powrót na górę
The most visited gambling websites in The UK