Menu

Sprawa z Radiem

W niedługim czasie po publikacji kontrowersyjnych pytań na stronie radnego Jakuba Przewoźnika, dotyczących pojawienia się na profilu facebookowym Radia Oświęcim zaproszenia do kina na film "Kler", zarzucając jednostce podległej Urzędowi Miasta propagowanie filmu będącego upokorzeniem dla wszystkich katolików - na oświęcimskich stronach informacyjnych zawrzało. 

O wpisie, media poinformował sam autor. Pisaliśmy o sprawie w artykule - Film "Kler" nie dla Oświęcimia. Niedługo po tym Radio Oświęcim zamilkło, rodząc lawinę spekulacji wśród internautów. Zaniepokojony obrotem sprawy Prezydent Janusz Chwierut zaprosił media na konferencję, której treść, prezentujemy poniżej:

 

Wyjaśnienie Urzędu Miasta Oświęcim

W nawiązaniu do informacji podanej przez oświęcimskie portale internetowe, a dotyczące wyłączenia nadawania internetowego radia Oświęcim prowadzonego przez Galerię Książki oraz zaistniałego chaosu informacyjnego wyjaśniam tę bulwersującą opinię publiczną sprawę. 

Prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut nie został powiadomiony o wyłączeniu nadawania internetowego radia przez dyrektora biblioteki Leszka Palusa, a dowiedział się o tym z oświęcimskich portali. Była to wyłącznie jednoosobowa decyzja dyrektora biblioteki, który zarządza tą instytucją kultury.

Prezydent Janusz Chwierut zwrócił się do dyrektora Leszka Palusa o złożenie szczegółowych wyjaśnień oraz o uruchomienie internetowego radia Oświęcim. 

Odnosząc się do stanowiska radnego Prawa i Sprawiedliwości Jakuba Przewoźnika, pracownika Wydziału Promocji, Kultury i Sportu oświęcimskiego Starostwa Powiatowego, prezydent stoi na stanowisku, że instytucje miejskie są miejscem prezentacji różnych punktów widzenia. 

Zdaniem prezydenta działanie radnego PiS w Oświęcimiu Mieście Pokoju jest karygodne i ma znamiona cenzury oraz ogranicza prawo do swobodnego działania instytucji kultury w mieście. 

Prezydent Janusz Chwierut takiemu stanowisku zdecydowanie się sprzeciwia, a sam jako prezydent Oświęcimia jest i będzie gwarantem niezależności i wolności obywatelskich w naszym mieście.

 

 Oświadczenie dyrektora biblioteki Leszka Palusa

 

Oświadczenie

W związku z chwilowym wyłączeniem Radia Oświęcim z sieci internetu oświadczam, że decyzję podjąłem samodzielnie bez jakichkolwiek uzgodnień z innymi osobami.

Oświadczam, że instytucja którą kieruję - Biblioteka GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu - posiada osobowość prawną w związku z tym, to Dyrektor podejmuje na bieżąco decyzje w sprawie jej funkcjonowania.

Oświadczam również, że włączanie w tę decyzję osoby Pana Janusza Chwieruta Prezydenta Miasta Oświęcimia jest nadużyciem i nie może mieć miejsca. Ten kto próbuje łączyć osobę Prezydenta Miasta Janusza Chwieruta z zaistniałym faktem zniesławia Jego osobę.

 

Konferencja z udziałem Prezydenta Janusza Chwieruta z 1 października 2018 r.: 

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.
Pamiętaj, nie jesteś tu sam. Jakość komentarza, świadczy o kulturze osobistej komentującego.

Powrót na górę
The most visited gambling websites in The UK