Menu

Rowery podbiją Przeciszów

Nawet kilku setek rowerzystów w każdym wieku można spodziewać się na starcie sobotniego Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Przeciszowie. Wszyscy oni wystartują na jedną z trzech wybranych tras prowadzących po malowniczej okolicy. Udział w zawodach oraz późniejszym pikniku sportowym jest darmowy.

Zaplanowana na 13 lipca impreza to doskonały pomysł dla dzieci i dorosłych na aktywne spędzenie całego dnia. Do przejechania będzie kilkanaście kilometrów, podczas których każda zawodniczka i zawodnik nacieszy oczy pięknymi widokami. A po dojechaniu do mety będzie można zregenerować się na gwarnym pikniku, którego program po brzegi wypełniony będzie atrakcjami. Małopolski Związek Kolarski, główny organizator Rajdu, zaprojektował aż trzy zróżnicowane warianty tras. Każdy z nich został pomyślany o innej grupie rowerzystów: początkujących, średnio zaawansowanych i tych, którzy regularnie trenują jazdę i nie boją się wyzwań w terenie. Do wyboru będą następujące dystanse:

  1. Mini (10 km)
  2. Midi (31 km)
  3. Maxi (40 km).

Wszystkie zaczynają się i kończą przy przeciszowskim Stadionie Sportowym. Peleton składający się z mieszkańców Przeciszowa oraz okolic wyruszy w teren punktualnie o 11.00. Nie ma obaw, że ktoś się zgubi: w pakiecie startowym wydawanym od 9.00 do 10.45, oprócz przyczepianego do roweru numeru znajdzie się również mapka tras. Warto będzie też w atrakcyjnych turystycznie punktach zejść na chwilę z roweru, by wziąć udział w grze terenowej „Zwiedzamy Małopolskę”. Za znalezione zdrapki wygrać będzie można nie tylko drobne upominki, ale i firmowy, pięknie stylizowany oraz wygodny rower Lapierre.

Uczestnictwo w Rajdzie nie ma charakteru sportowej rywalizacji i walki o pierwsze miejsce. Zwycięzcami będą wszyscy ci, którzy w lipcową niedzielę wybiorą rower, świeże powietrze oraz towarzystwo najbliższych. W nagrodę otrzymają nie tylko przejazd starannie przygotowaną i piękną widokowo trasą, ale również pamiątkowy medal i udział w sportowym pikniku. To urządzone Stadionie Sportowym rowerowe miasteczko, do którego zjadą wszyscy uczestnicy Rajdu. Każdy zje tam ciepły i pożywny posiłek regeneracyjny i będzie mógł wziąć udział w konkursach.

Podczas pikniku, odbędą się także zawody dla dzieci do 13. roku życia. Najmłodsi sportowcy ścigać się na bezpiecznie wytyczonych trasach, a każdy śmiałek stający na linii startu otrzyma pamiątkowy dyplom. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych wrócą do domu z nagrodami.

Udział w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym jest bezpłatny. By zasmakować rowerowego święta, wystarczy zjawić się w sobotnie przedpołudnie 13 lipca na Stadionie Sportowym, by zapisać się oraz odebrać pakiet startowy. Darmowe są także dziecięce zawody rowerowe.

Organizatorem Rajdu jest Małopolski Związek Kolarski. Partnerami wydarzenia są Urząd Gminy Przeciszów, TTR Cyklista Przeciszów oraz Województwo Małopolskie. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

PROGRAM RODZINNEGO RAJDU ROWEROWEGO PRZECISZÓW 13 LIPCA 2019

9.00– 10.45 – zbiórka uczestników na terenie Stadionu Sportowego w Przeciszowie
9.00– 10.45 – zgłoszenia do Rajdu, pobieranie numerów i pakietów – Stadion Sportowy
10.45 – 10.55 – zbiórka uczestników do startu
11.00 – Stadion Sportowy - start Rodzinnego Rajdu Rowerowego na wszystkie trasy
12.30 – 15.30 – przyjazd do mety na Stadionie uczestników Rodzinnego Rajdu Rowerowego, posiłek
14.30 – 16.00 - festyn sportowy, występy, konkursy, nagrody dla uczestników
14.15 – 14.45 – zapisy do zawodów dla dzieci
15.00 – zawody dla dzieci w okolicy Stadionu (6 zawodów)
15.30 – wręczenie pucharów i dyplomów wszystkim dzieciom biorącym udział w zawodach
16.00 – losowanie nagród

Opisy tras:

Trasa MAXI (40 km ): Przeciszów Stadion – Las – Podolsze – Palczowice – Trzebieńczyce – Graboszyce Karpik (postój – bufet) – Przybradz - Gierałtowice – Gierałtowiczki – Piotrowice – Przeciszów – Przeciszów Stadion
Trasa MIDI  (31 km): Przeciszów Stadion – Las – Podolsze – Palczowice – Trzebieńczyce – Graboszyce Karpik (postój – bufet) –  Rudze – Łowiczki – Przeciszów – Przeciszów Stadion


Trasa MINI  (10 km): Przeciszów Stadion – Las – Podlesie – Włosianka – Przeciszów Stadion

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.
Pamiętaj, nie jesteś tu sam. Jakość komentarza, świadczy o kulturze osobistej komentującego.

Powrót na górę
The most visited gambling websites in The UK