Menu

Największy i najszybszy w Europie

Jego maksymalna prędkość to 142 km/h, wysokość konstrukcji wynosi 77 metrów, cała trasa przejazdu mierzy prawie 1,5 km. Fani mocnych wrażeń z pewnością docenią największego w Europie mega costera o nazwie Hyperion. Jego premiera odbyła się 14 lipca w Energylandii. Chętnych na skorzystanie z ekstremalnego zjazdu nie brakowało. W wydarzeniu wziął udział starosta oświęcimski Zbigniew Starzec, który również miał okazję przetestować przejazd mega costerem.

– Bardzo się cieszymy, że tak wspaniałe miejsce znajduje się na Ziemi Oświęcimskiej. Powiat oświęcimski ma kolejny powód do dumy. Tym razem wspólnie z Hyperionem i właścicielami rodzinnego parku rozrywki w Zatorze wchodzimy do extra ligi największych i najciekawszych parków rozrywki w Europie i na świecie – podkreśla starosta Zbigniew Starzec.

4 urodziny Energylandii

Przez cały weekend 14 i 15 lipca zatorski park rozrywki świętował 4 urodziny. Z tej okazji goście mogli się bawić po raz pierwszy do godziny 24.00. Był tort, szampan i upominki dla odwiedzających park. Ponadto organizatorzy zaplanowali Beach Party na basenach w towarzystwie DJ-ów klubów Energy 2000. Z okazji urodzin odbyła się premiera Hyperiona, najnowszego rollercostera w kolekcji zatorskiego parku rozrywki, a przy okazji największego costera w Europie.

Szybciej niż na autostradzie

Podczas przejazdu mega coasterem prędkość, z jaką pędzi wagonik, jest szybsza niż dopuszczalna na polskich autostradach, a mianowicie 142 km/h. Przy pierwszym zjeździe kąt nachylenia ma 84 stopnie, wysokość konstrukcji to 77 m. Ponadto – stany nieważkości, niespodziewane efekty grawitacyjne oraz obrotowe nachylenia toru i podwójne zakręty. To wszystko sprawia, że fani mocnych wrażeń odnajdą swoje miejsce na Hyperionie. Wagonik costera zaprojektowano w konfiguracji – 7 rzędów po 4 fotele na każdy. Wrażenie robi także droga prowadząca do costera. Stacja Hyperiona została zaprojektowana tak, by przypominać opuszczoną stację badawczo-kosmiczną.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.
Pamiętaj, nie jesteś tu sam. Jakość komentarza, świadczy o kulturze osobistej komentującego.

Powrót na górę
The most visited gambling websites in The UK