Menu

Rowerowa gmina

Gmina Oświęcim przygotowuje koncepcję rozwoju tras rowerowych na swoim terenie. Serdecznie zapraszamy mieszkańców oraz odwiedzających naszą gminę do wzięcia udziału w otwartych konsultacjach społecznych projektu koncepcji, które odbędą się 26.09.2018 roku w świetlicy w Szkole Podstawowej w Zaborzu.

 Urząd Gminy wspólnie z Fundacją Mapa Pasji z Krakowa pracuje nad opracowaniem koncepcji rozwoju tras rowerowych w gminie Oświęcim. Dotychczas przeprowadziliśmy badanie ankietowe wśród mieszkańców i turystów odwiedzających naszą gminę. Badanie zostało bardzo pozytywnie odebrane i otrzymaliśmy ponad 350 zwrotnych odpowiedzi w ankietach. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy podzieli się z nami swoją opinią, ponieważ to oni o najlepiej wiedzą co warto zobaczyć w naszej gminie i którędy jazda na rowerze sprawia największą frajdę i jest najwygodniejsza. 

Teraz przyszedł czas na kolejny etap naszych prac. Serdecznie zapraszamy na otwarte konsultacje społeczne projektu koncepcji rozwoju tras rowerowych, które odbędą się 26 września 2018 r. o godz. 17.00 w świetlicy w Szkole Podstawowej w Zaborzu (Zaborze, ul. Jezioro 2). Na spotkaniu będziemy pracować na projektem, który będzie zawierał m.in. atrakcje turystyczne i miejsca warte zobaczenia w gminie Oświęcim, naniesione istniejące szlaki i trasy rowerowe i turystyczne oraz propozycje nowych miejsc, szlaków, tras. Będzie się można zapoznać z efektem dotychczasowych prac na podstawie analizy otrzymanych ankiet, a także nanosić nowe uwagi i sugestie. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, nie tylko mieszkańców gminy Oświęcim, ale także okolicznych miejscowości, którzy lubią odwiedzać i spędzać aktywnie czas na terenie naszej gminy. 

Koncepcja rozwoju tras rowerach będzie dokumentem, w którym zostanie zidentyfikowany i opisany potencjał turystyczny gminy Oświęcim – zabytki, atrakcje, miejsce warte zobaczenia, trasy turystyczne, rowerowe i piesze. Znajdą się w niej także propozycje rowerowych wycieczek po gminie, także dla mieszkańców okolicznych miejscowości. Chcemy także, aby koncepcja zawierała propozycje i sugestie dotyczące zmian w dotychczasowych oraz wyznaczenia nowych tras turystycznych w gminie. 

Koncepcja nie będzie natomiast niosła za sobą bezpośrednich inwestycji i prac drogowych, ma być drogowskazem wyznaczającym kierunki prac i rozwoju gminy Oświęcim w temacie turystyki i aktywnego spędzania czasu.

Źródło: Gmina Oświęcim

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.
Pamiętaj, nie jesteś tu sam. Jakość komentarza, świadczy o kulturze osobistej komentującego.

Powrót na górę
The most visited gambling websites in The UK