Menu

Jest jaśniej

Na odcinku obwodnicy Oświęcimia (ul. Zatorskiej), na terenie Zaborza zostało zbudowane oświetlenie – prawie pół kilometra sieci i 14 nowych słupów z lampami ledowymi. Dzięki temu przejścia dla pieszych na skrzyżowaniach z ul. Grojecką oraz Osiedlową są bezpieczniejsze.

Przejścia dla pieszych przez obwodnicę dzieli nieco ponad 200 metrów. Ale nowe latarnie stanęły nie tylko pomiędzy skrzyżowaniami, ale też na stumetrowych odcinkach stanowiących dojazd do krzyżówek. Dlatego cała nowa sieć ma długość 430 metrów.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozważała likwidację przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu obwodnicy i ulicy Osiedlowej. Warunkiem jego zachowania było oświetlenie go w sposób zgodny z wymogami Dyrekcji. A to z kolei jest obowiązkiem samorządu.

Budowa nowego oświetlenia została zakończona w połowie kwietnia. Inwestycja kosztowała ponad 70 tys. złotych. 25 kwietnia protokół odbioru robót został podpisany przez wójta Gminy Oświęcim Alberta Bartosza i przewodniczącego Rady Gminy Piotra Śreniawskiego.

Źródło: Gmina Oświęcim

 

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.
Pamiętaj, nie jesteś tu sam. Jakość komentarza, świadczy o kulturze osobistej komentującego.

Powrót na górę
The most visited gambling websites in The UK