Menu

Czym oddychasz!?

Dzięki głosowaniu mieszkańców naszej gminy budynek Domu Ludowego w Grojcu znalazł się wśród zwycięskich lokalizacji konkursu „Wiem, czym oddycham” Fundacji Aviva.

Gmina Oświęcim zgłosiła do konkursu 3 lokalizacje na jej terenie. Mimo, że żadne z tych miejsc nie znalazło się w zwycięskiej pierwszej setce, organizatorzy konkursu docenili zaangażowanie głosujących, dzięki czemu Grojec znalazł się wśród 50 lokalizacji dodatkowo wybranych przez Fundację Aviva do otrzymania nagrody.

Serdecznie dziękujemy wszystkim głosującym! Dzięki Państwa głosom w centrum Grojca został zainstalowany czujnik jakości powietrza firmy Airly. Urządzenie mierzy stężenie pyłów zawieszonych PM 2,5 i PM 10, ciśnienie, temperaturę oraz wilgotność powietrza. Wyniki pomiarów można sprawdzić tutaj, a także za pomocą aplikacji Airly na smartfona.

Czujnik wyposażony jest w kolorowe diody, dzięki czemu również bezpośrednio na nim można sprawdzić stan powietrza. Jeśli świeci na zielono, jakość powietrza jest dobra, na żółto – umiarkowana, na czerwono – zła. Zachęcamy wszystkie osoby przejeżdżające przez centrum Grojca, odprowadzające dzieci do przedszkola lub odwiedzające pocztę, do spojrzenia na czujnik i jego wskazania.

Fundatorem czujnika jest Fundacja Aviva.

Źródło: Gmina Oświęcim

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.
Pamiętaj, nie jesteś tu sam. Jakość komentarza, świadczy o kulturze osobistej komentującego.

Powrót na górę
The most visited gambling websites in The UK