Menu

Artykuły filtrowane wg daty: wtorek, 03 kwiecień 2018

Wypalanie traw

Zawitała upragniona wiosna. Niestety dla strażaków wiosna nie rozpoczyna w momencie pierwszych pożarów trawy. W 2018 roku ten dzień przypadł  na 11 marca (rok wcześniej był to 24 lutego).

Czytaj dalej...

Śmiechokalipsa

21 kwietnia 2018 roku o godzinie 17:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury wystąpi Kabaret Nowaki w jubileuszowym programie - z okazji 10-lecia Nowaków - pt. "Śmiechokalipsa".

Czytaj dalej...

Podróżnicy po godzinach

„Podróżnicy po godzinach”: 3561 km bezdrożami Islandii
Spotkanie z Magdaleną Krawczyk i Kamilem Szyjką
18.04.2018 (środa), g. 18.00
Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy

Café Bergson, plac. ks. Jana Skarbka 2, Oświęcim

***

Magdalena Krawczyk –   miłośniczka miast i zatłoczonych, pełnych różnorodnych ludzi ulic, jednocześnie bezgranicznie zakochana w surowych i naturalnych krajobrazach krajów północy. Mózg planistyczny większości wypraw i mistrzyni wyszukiwania miejsc, których nie ma w przewodnikach. Uzależniona od instagrama, podróże zapamiętuje muzyką i zapachem, żyje w myśl zasady "nothing to lose and world to see".

Kamil Szyjka – człowiek północy, który kocha zimno, zaspy śniegu i minusowe temperatury. Lubi kilka razy w roku przełączyć się na tryb włoski i spędzić czas w małych, włoskich miasteczkach lub na włoskiej prowincji. Jeśli plan podróży wymyka się spod kontroli to tylko dlatego, że chce zobaczyć coś jeszcze, co jest za zakrętem. Ciekawość świata i ludzi sprawiła, że w podróżach odnajduje spokój i siłę. Jak sam przyznaje największą jego pasją jest drugi człowiek. Przez przyjaciół tytułowany jako Don Camillo – za zamiłowanie do książek Guareschiego. Wyznaje dewizę, której nauczył go Marek Kamiński: Liczy się droga, nie cel.
 
 - Nie połączyły nas podróże, to raczej my je sobie wymyśliliśmy, jako sposób na czas "po godzinach". I tak od 7 lat łapiemy okazje, szwędamy się po lotniskach i dworcach, szukamy ciekawych kierunków, staramy się spełniać marzenia, zarażać innych i zostawiać po sobie trochę dobra. Wszędzie. Bo to jedyne co mamy i czym możemy dzielić się z gwarancją zwrotu, bo dobro zawsze wraca. Staramy się potwierdzać regułę, że zwiedzanie świata jest możliwe bez obfitego portfela. Dzięki temu podróżowanie może być doskonałą nauką radzenia sobie w wielu sytuacjach i po prostu doświadczaniem życia. O naszych przygodach będzie można przeczytać wkrótce na stronie „Podróżnicy po godzinach” – mówią Magda i Kamil.

Czytaj dalej...

Mistrzowie u Prezydenta

Po dwóch tytułach wicemistrzów przyszła pora na mistrzostwo. Hokeiści Uczniowskiego Klubu Hokejowego Unia Oświęcim po raz pierwszy zostali hokejowym mistrzem Polski juniorów starszych.

Czytaj dalej...

Historia interaktywnie

Zabytkowy XIX -wieczny dawny ratusz przy Rynku Głównym 2, w którym urzędował burmistrz Roman Mayzel został niedawno odnowiony i przygotowany pod przyszłe funkcje wystawiennicze.

Czytaj dalej...
The most visited gambling websites in The UK