Menu

Poznaj Gminę

Dzisiejsza niedziela miała wiele do zaoferowania. Mogliśmy, korzystając z okazji jaką stworzył  dla nas Gminny OKSiR, poznać z rowerowego siodełka zakątki oświęcimskiej gminy.

„Poznajmy Gminę” możemy spokojnie zaliczyć do rajdów rodzinnych. W największym skrócie, chodziło o dojechanie do przynajmniej ośmiu z trzynastu punktów kontrolnych, rozlokowanych po jednym w poszczególnych sołectwach Gminy Oświęcim.

Dla każdego uczestnika przygotowana była karta, na odwrocie której były pola na pieczątki z punktów kontrolnych. Znalezienie na mapce odpowiednich miejsc, niewprawnemu rowerzyście, czy też nie znającemu gminnych dróg uczestnikowi, mogło sprawić troszkę kłopotów, nam na szczęście, udało się to bez problemów. W każdym z punktów witał nas uśmiech ze strony obsługi, drobny poczęstunek i krople różnorakich napojów gaszących pragnienie.

Startując z centrum Oświęcimia z chęcią zaliczenia wszystkich punktów, trzeba było się przygotować na prawie siedemdziesięciokilometrową wycieczkę. Jadąc samemu, można było pokonać trasę w około trzy godziny, jadąc z dziećmi, trzeba się było nastawić na pięć godzin pedałowania.

Nic dodać, nic ująć, cała rzesza przemieszczających się na rowerach osób, dla miłośnika dwóch kółek takich jak my, była widokiem pokrzepiającym. Przy odwzajemnianych pozdrowieniach czuliśmy się jak ryba w wodzie. Trasa okraszona zmieniającymi się widokami jak w kalejdoskopie, zachęcała do pokonywania kolejnych zakrętów i wzgórz.

Finalnie, mapkę z pieczątkami, należało okazać na mecie przy zaborzańskim przedszkolu, co skutkowało znalezieniem się kuponu z naszym nazwiskiem w urnie. Dzięki temu mogliśmy znaleźć się w trakcie losowania, wśród licznych szczęśliwców z nagrodą w ręce.

Dziękujemy organizatorom i wszystkim osobom odpowiedzialnym za sprawne przeprowadzenie tej imprezy, życząc im jak i sobie, aby w przyszłości znalazł się ktoś, kto będzie tę zacną tradycję kontynuował.

(AG)

Ślad trasy w formacie GPX do pobrania poniżej. Jeżeli macie jakieś uwagi, lub zauważyliście błędy, proszę o informację.

Artur Grzegorzek

Zapalony rowerzysta. Ultramaratończyk.
Instagram: where_are_you_bzyk

Więcej w tej kategorii: « Nad polskie morze

1 komentarz

  • cyklista

    Fajna impreza, fajny cykl, byle tak dalej.

    napisane przez cyklista czwartek, 27 wrzesień 2018 09:15 Link do komentarza

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.
Pamiętaj, nie jesteś tu sam. Jakość komentarza, świadczy o kulturze osobistej komentującego.

Powrót na górę
The most visited gambling websites in The UK