Menu

Artykuły filtrowane wg daty: środa, 13 marzec 2019

Osiedlowy Agresor

[Brzeszcze] Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach prowadzą dochodzenie przeciwko 37 – letniemu mieszkańcowi Brzeszcz, który swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla bezpieczeństwa innych osób. Dzięki działaniom Policji i Prokuratury uliczny agresor, który posiadał pistolet pneumatyczny, maczety oraz kastety już trafił do aresztu.

W połowie lutego 2019 policjanci otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących niepokojącego zachowania 37 – letniego mieszkańca Brzeszcz, który okazał się sprawcą zakłócenia ładu i porządku publicznego w różnych miejscach na terenie Brzeszcz  i Jawiszowic m. in idąc ulicą krzyczał i groził przypadkowym przechodniom, rozbił szybę wystawową jednego ze sklepów, a także strzelając kilkumilimetrowymi śrutami z wiatrówki zranił dwie osoby.  W chwili zatrzymania 37 – latek  swoją agresję zaczął wyładowywać na policjantach  znieważając ich i naruszając nietykalność.  Został jednak szybko obezwładniony. Podczas jego przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli pistolet pneumatyczny, dwa kastety,  maczetę oraz marihuanę. Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego policjanci odnaleźli kolejną maczetę  zrobioną z ostrza nożyc do cięcia krzewów. 

Funkcjonariusze przeanalizowali zebrane materiały dotyczące różnych faktów świadczących o  agresywnym  zachowaniu 37 – latka, które ewidentnie stwarzało zagrożenie dla bezpieczeństwa innych osób. Na podstawie zebranych dowodów mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty m. in. uszkodzenia ciała, gróźb karalnych, zniszczenia mienia, posiadania środków odurzających oraz niebezpiecznych przedmiotów , a także znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów.  Nadzorujący dochodzenie  prokurator w świetle zebranych przez policjantów dowodów wystąpił do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci  aresztu tymczasowego, dzięki temu podejrzany w dniu 25 lutego.br. trafił do jednego z aresztów śledczych.

Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nadal ustalają  czy podejrzany miał również związek z innymi czynami na szkodę mieszkańców Miasta i Gminy Brzeszcze.

Źródło: KPP Oświęcim

Czytaj dalej...

Zator z nowym komisariatem

W dniu 11 marca 2019 roku w Urzędzie Miasta i Gminy Zator odbyła się konferencja prasowa dotycząca rozpoczętej budowy nowego Komisariatu Policji w Zatorze. W spotkaniu wziął udział Burmistrz Zatora Mariusz Makuch, Wójt Gminy Przeciszów Tomasz Kosowski,  Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu insp. Robert Chowaniec oraz Komendant Komisariatu Policji w Zatorze Sławomir Habas.

Czytaj dalej...

Przemytnik

  • Dział: Kino

Eastwood wciela się w rolę Earla Stone’a. To 80-kilkuletni mężczyzna, który nie ma grosza przy duszy, jest sam jak palec i grozi mu zajęcie przez bank zadłużonego biznesu.

Czytaj dalej...
The most visited gambling websites in The UK