Menu

Artykuły filtrowane wg daty: czwartek, 03 sierpień 2017

Ale Historia!

Zapraszamy małych, dużych i całe rodziny do udziału w grze "Ale historia!"

Biblioteka GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu przygotowała mobilną grę miejską "Ale historia!" opartą na książce Grażyny Bąkiewicz "Mieszko, ty wikingu". 24 sierpnia ulice Oświęcimia zamienią się w średniowieczną krainę Polan. Podróżując w czasie i przestrzeni, gdzieś w tej krainie spotkasz handlarzy niewolników, którzy uprowadzili Twoich kolegów ze szkoły. Wejdziesz do chaty Szeptuchy lub przepłyniesz rwącą rzekę, by ruszyć im na ratunek?

"Ale historia!", to gra która łączy nowoczesne technologie ze spacerem po mieście. Wykorzystując aplikację na urządzenia mobilne zwiedzisz miasto, które stanie się planszą do gry. Wcielisz się w jedną z postaci opowieści, na której osnuta jest fabuła, rozwiążesz zagadki i podejmiesz decyzje. Od Twojego sprytu, szybkości i zaangażowania zależeć będzie rozwiązanie historii i losy Twoich kolegów. W niezwykłej szkole na lekcjach historii pana Cebuli podróże w czasie są możliwe, choć nie zawsze bezpieczne. Bez względu na czyhające zagrożenia uczniowie są przenoszeni w czasie, by mogli poczuć wiatr historii. Ty też możesz zostać uczniem pana Cebuli. Odważ się, wejdź do gry i przekonaj się czy przetrwasz w średniowieczu.

By wziąć udział w grze:

  1. Zbierz grupę chętnych osób (rodziców, rodzeństwo, ciocię, dziadka, dzieci, wnuki, znajomego, sąsiada lub przyjaciela), bo w grupie zawsze raźniej.
  2. Zarejestruj swoją grupę do gry na stronie: alehistoria.evenea.pl (jedna osoba rejestruje całą grupę), nie zapomnijcie zapoznać się z regulaminem gry dostępnym na stronie http://mbp-oswiecim.pl/ale-historia-zagraj/ ‎ w razie problemów przyjdź do Biblioteki, pomożemy w rejestracji.
  3. Ściągnij darmową aplikację ActionTrack z internetowych sklepów AppStore lub Google Play (by nie płacić za transfer możesz skorzystać bezpłatnie z wifi w Bibliotece).
  4. 24 sierpnia między godziną 17:00 a 17:30 przyjdź ze swoją grupą na Rynek w Oświęcimiu i zeskanuj kod QR aktywizujący grę. Pamiętaj by mieć naładowany telefon lub zabierz ze sobą power bank.

Trzy najlepsze grupy otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Rodzinny Park Rozrywki Energylandia w Zatorze. Udział jest bezpłatny, ale ilość miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń, dlatego nie zwlekaj z rejestracją!

Podczas gry, grupy będą przemieszczać się po mieście zgodnie ze wskazówkami aplikacji, dlatego trzeba być online i mieć włączoną usługę lokalizacji. W odpowiednich punkach aktywować się będą zadania do wykonania. Od ich wyniku, a także w zależności od podjętych przez graczy decyzji zależeć będą dalszy los gry. Zarejestruj grupę i baw się dobrze w średniowiecznej krainie! Grze towarzyszy piknik, który rozpocznie się o godz. 17:00 przy Bibliotece w Oświęcimiu. Podczas pikniku wręczone zostaną nagrody dla najlepszych grup biorących udział w grze. Zapraszamy do udziału w ekscytującej przygodzie! 

Źródło: Biblioteka GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu

Czytaj dalej...

Pił i uśmiercił

[Przeciszów] Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze postawieniem zarzutu z Ustawy o ochronie zwierząt,  zakończyli postępowanie wobec 45 – letniego mieszkańca Gminy Przeciszów. Mężczyzna jest podejrzany o zabicie swojego kota. To już kolejna sprawa, prowadzona przez policjantów powiatu oświęcimskiego, gdzie ofiarą agresji właściciela padło zwierzę.

W dniu 12 lipca 2017 o godzinie 18.30 zatorscy policjanci interweniowali w związku z awanturą domową, którą wszczął wobec rodziny nietrzeźwy 45 – letni mieszkaniec Gminy Przeciszów. Mężczyzna został obezwładniony i przewieziony do izby wytrzeźwień. W jego organizmie znajdowało się 2,5 promila alkoholu.  W trakcie czynności policjanci ustalili, że mężczyzna najprawdopodobniej zabił jedno z trzech kilkutygodniowych kociąt. W związku z powyższym funkcjonariusze dokonali przeszukania posesji,  gdzie  na betonowym elemencie balkonu zabezpieczyli plamę krwi, a następnie w oborniku znajdującym się przy zabudowaniach gospodarczych odnaleźli martwe kocię z urazami czaszki. W związku z powyższym 45 – latek wprost z izby wytrzeźwień trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranych materiałów policjanci ustalili, że podejrzany dokonał zabicia zwierzęcia poprzez uderzenie nim w betonowy element balkonu. W związku powyższym  został mu postawiony zarzut niehumanitarnego zabicia zwierzęcia. Mężczyzna przyznał się do czynu.

Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt, za niehumanitarne bądź nieuzasadnione zabicie zwierzęcia grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Źródło: KPP Oświęcim

Czytaj dalej...
The most visited gambling websites in The UK