Menu

Galeria na Kamieńcu

Plenerowa galeria powstaje na Kamieńcu i bulwarach. Figury bajkowych postaci związanych z przyrodą, wyrzeźbione z pnia starego drzewa przygotowuje artysta Józef Watychowicz.

Góral z urodzenia, z wyboru mieszkaniec Oświęcimia, który ponad pół wieku spędził w USA postanowił zrobić coś dla miasta. I tak narodził się pomysł domków dla ptaków w kształcie różnych płaskorzeźb, które wiszą już na bulwarach. Teraz w uzgodnieniu z Urzędem Miasta wyrzeźbi 10 figur, o ile nie przeszkodzą w tym zmienne warunki pogodowe. Przy ulicy Łęgowej powstała już jedna z postacią krasnoludka, wycięta ze starej brzozy. Kolejna jest na ukończeniu. To koń i mała dziewczynka. Z pnia obok artysta “wyczaruje” postać Czerwonego Kapturka, sięgającego po owoce znajdujące na pobliskiej jabłoni.

Obok placu przy ulicy Łęgowej powstaną figury zwierząt, które żyją w lesie łęgowym. Zaś na bulwarach w rejonie ul. Parkowej będzie można oglądać króliczą rodzinę. Drzewa są już przycięte. Rzeźby w drewnie to jedna z wielu pasji  Józefa Watychowicza.  Artysta działający w RSTK Grupa na Zamku również maluje obrazy.

Źródło: UM Oświęcim

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.
Pamiętaj, nie jesteś tu sam. Jakość komentarza, świadczy o kulturze osobistej komentującego.

Powrót na górę
The most visited gambling websites in The UK