Menu

Zdrowe powietrze dla Oświęcimia

5 marca o godz. 17:30 w Osiedlowym Domu Kultury Zasole w Oświęcimiu odbędzie się spotkanie z Piotrem Siergiejem z Polskiego Alarmu Smogowego. 

Podczas wydarzenia zostanie zaprezentowany film "Cały ten smog" pokazujący jak destrukcyjny wpływ na zdrowie nas wszystkich ma zanieczyszczone powietrze. Zostaną zaprezentowane też pozytywne przykłady walki z trującym powietrzem z innych miast Polski. Spotkanie z Piotrem Siergiejem z Polskiego Alarmu Smogowego będzie też okazją, aby porozmawiać o tym, co my sami możemy zrobić na rzecz walki o czyste powietrze.

Oświęcim i sąsiadujące z nim miejscowości leżą w urokliwej Kotlinie Oświęcimskiej. Przy bezwietrznej pogodzie, szczególnie w sezonie zimowym, położenie to staje się jednak przekleństwem dla wszystkich mieszkańców, a okolica jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych miejsc w Polsce i Europie.

Konieczne są radykalne działania na rzecz poprawy jakości powietrza na terenie całego powiatu oświęcimskiego, bo oddychanie czystym powietrzem to nasze prawo, a nie przywilej. Nie chcemy żyć dalej w miejscu, w którym wyjście z domu zagraża zdrowiu i życiu nas wszystkich. 

-- 
Działanie dofinansowane ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej, w ramach projektu zintegrowanego LIFE „Wdrażanie programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”.  

 

Źródło: TK Oświęcimski Alarm Smogowy

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.
Pamiętaj, nie jesteś tu sam. Jakość komentarza, świadczy o kulturze osobistej komentującego.

Powrót na górę
The most visited gambling websites in The UK