Menu

Olimpijskie zmagania na oświęcimskim lodowisku

foto: Sebastian Smelkowski foto: Sebastian Smelkowski

No oświęcimskim lodowisku w dniach od 26.02.2019 do 28.02.2019 rozegrana zostanie faza grupowa finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych „Małopolska 2019”.

Po fazie eliminacyjnej przeprowadzonej, jako seria turniejów kwalifikacyjnych do najlepszej szóstki dostały się zespoły z Oświęcimia, Tychów, Bytomia/Rudy Śląskiej, Sanoka, Nowego Targu i Sosnowca.

Po turnieju barażowym, który został rozegrany w dniach 15.02 -17.02.2019  dołączyły ekipy z Torunia i Krakowa.

HARMONOGRAM MECZÓW – OŚWIĘCIM

26.02.2019

Mecz nr 1 - 12.30 - MOSM Tychy – MKS  Cracovia Kraków
14.45 Ceremonia otwarcia OOM w hokeju na lodzie
Mecz nr 2 - 15.30 - TMH Polonia /RTH Zryw – UKH Unia Oświęcim

27.02.2019 
       
Mecz nr 3 - 12.30 - MOSM Tychy - TMH Polonia /RTH Zryw        
Mecz nr 4 - 15.30 - MKS  Cracovia Kraków – UKH Unia  Oświęcim         

28.02.2019 
 
     
Mecz nr 5 - 09.00 - TMH Polonia /RTH Zryw – MKS Cracovia Kraków
Mecz nr 6 - 12.00 - UKH Unia Oświęcim –  MOSM Tychy       
wyjazd ekip – kolacja dla finalistów w Krynicy 

_________________

Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych ma rangę Mistrzostw Polski w kategorii rozgrywkowej Junior Młodszy.

Biorąc pod uwagę wiek zawodników to statystycznie nie zaliczamy się do faworytów tych zmagań. Najstarszym rocznikiem występującym w tym roku są zawodnicy urodzeni  w 2001 roku, a nasi zawodnicy to głównie chłopcy z rocznika 2002.

Jednak znając oświęcimskie hokejowe charaktery wierzymy mocno, że osiągniemy cel, jakim jest na tym etapie awans do ścisłej czwórki.

Szkolenie zawodników w tej kategorii wiekowej wspiera Powiat Oświęcim.

Skład UKH Unia Oświęcim: Jarnot Szymon, Rabęda Kacper, Rudek Dominik, Płonka Filip, Lichota Dominik, Biernat Jan, Guzik Arkadiusz, Daniliszyn Kamil, Noworyta Aleksander, Kot Piotr, Kurandy Jakub, Filipowicz Mateusz, Zabawski Szymon, Sosnowski Krystian, Hornik Marcin, Hanusiak Remigiusz, Wytrykus Adam, Ptashkin Artur, Dworzak Filip, Płachta Gabriel, Gąsior Adrian, Wilk Daniel

Trenerzy: Ireneusz Jarosz, Witold Magiera

Kierownicy drużyny: Andrzej Płonka, Marek Paw

KO

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.
Pamiętaj, nie jesteś tu sam. Jakość komentarza, świadczy o kulturze osobistej komentującego.

Powrót na górę
The most visited gambling websites in The UK