Menu

NIE dla składowania/fabryki plastiku w lesie w Bobrku Wyróżniony

foto: pixabay.com foto: pixabay.com

Parę miesięcy temu niemiecka firma Hewitech z polskim oddziałem w Koszalinie, zajmująca się produkcją plastiku, zakupiła część byłej, przeciwlotniczej jednostki wojskowej na terenie Bobrka. Przy przystąpieniu do przetargu firma podała opis planowanej działalności jako produkcję i składowanie plastiku.

Teren ten znajduje się pośród lasu i można sobie tylko wyobrazić jak dewastacyjne skutki dla przyrody i mieszkańców Bobrka i okolic (Chełmek, Libiąż, Gorzów) będzie miała taka działalność. Nie wspominając o tym, że nie będzie też żadnej kontroli nad tym co się tam dzieje, ani co tak naprawdę będzie składowane, ponieważ w bezpośrednim sąsiedztwie będą tylko leśne zwierzęta. Większość mieszkańców Bobrka i Gorzowa jest już mocno zbulwersowana działaniem pobliskiej huty aluminium, a produkcja plastiku w niedalekiej odległości to ekologiczny strzał w kolano.

Według zasad przetargu Agencja Mienia Wojskowego musi uzyskać zgodę od Ministerstwa Środowiska aby nieruchomość móc prawnie sprzedać. Z informacji uzyskanych w AMW oficjalna sprzedaż jeszcze nie nastąpiła ponieważ MŚ nie wydało jeszcze zgody.

- Dlatego właśnie zdecydowałem się napisać tą petycję i poprosić wszystkich zainteresowanych o podpisanie jej. Petycja jest bezpośrednio zaadresowana do departamentu ochrony przyrody który na bieżąco będzie otrzymywał informacje o liczbie osób która ją podpisała - napisał w artykule na portalu podpisz.to Paweł Romanik - Wszystkie informacje można potwierdzić dzwoniąc do Agencji Mienia Wojskowego w Krakowie pod numer 0122114051 i pytając o numery działek wymienione powyżej.

Link do Petycji: [Tutaj]

Źródło: podpisz.to

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.
Pamiętaj, nie jesteś tu sam. Jakość komentarza, świadczy o kulturze osobistej komentującego.

Powrót na górę
The most visited gambling websites in The UK