Menu

Pijani nieletni, petarda i ogłuszona policjantka

Zdjęcie przykładowe, źródło: pixabay.com Zdjęcie przykładowe, źródło: pixabay.com

[Oświęcim] Oświęcimska policjantka, podczas służby została ogłuszona przez huk petardy, rzuconej w jej kierunku przez dwóch nietrzeźwych nieletnich. Sprawcy tego bulwersującego czynu  zostali zatrzymani i już niedługo za swój czyn odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.

Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór na ulicy Leszczyńskiej w Oświęcimiu, przy której na oświęcimskim stadionie MOSiR, odbywały się koncerty w ramach „Dni Miasta Oświęcimia”.  Jak zawsze podczas tego rodzaju imprez, w których udział bierze kilka tysięcy ludzi, w pobliżu  obiektu, na którym odbywa się impreza  służbę pełniły policyjne patrole. W składzie jednego z nich  znajdowała się 25-letnia policjantka, z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego, służąca w oświęcimskiej Policji od dwóch lat. 

Około godziny 21.30 obok funkcjonariuszki wystrzeliła petarda. Głośny huk ogłuszył ją, poczuła silny ból ucha. Funkcjonariuszka natychmiast została przewieziona do szpitalnego oddziału ratunkowego, natomiast jej koledzy przystąpili do ustalania osoby, która rzuciła petardę. Z pomocą przyszli świadkowie zdarzenia, którzy widzieli dwóch nastolatków odpalających petardę i szybko rzucających ją w kierunku radiowozu, obok którego stała policjantka. Okazało się, że to dwaj 16 – letni mieszkańcy Oświęcimia. Obaj zostali zatrzymani i trafili do oświęcimskiej komendy Policji. Byli nietrzeźwi, mieli w organizmie po 1 promilu alkoholu. Jak stwierdzili wypili po piwie, które znaleźli w parku.  Po wykonaniu niezbędnych czynności nieletni zostali oddani pod opiekę rodziców. Materiały w sprawie czynu którego dopuścili się nieletni  zostały przekazane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Oświęcimiu.

Policjantka, po konsultacji lekarskiej w oświęcimskim szpitalu została skierowana na dalsze leczenie do jednej ze śląskich klinik.

Źródło: KPP Oświęcim

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.
Pamiętaj, nie jesteś tu sam. Jakość komentarza, świadczy o kulturze osobistej komentującego.

Powrót na górę
The most visited gambling websites in The UK