Menu

Sklepowi złodzieje

Oświęcimscy policjanci zatrzymaniem na gorącym uczynku zakończyli działalność złodziejskiej pary okradającej sklepy. Podczas przeszukania samochodu podejrzanych (45 – letniego mieszkańca Zawiercia oraz jego 38 – letniej partnerki), policjanci zabezpieczyli markowe towary o łącznej wartości  5 tysięcy złotych oraz 10 tysięcy złotych w gotówce pochodzące z przestępstwa.

Policjanci Wydziału Kryminalnego od kilku tygodni pracowali nad ustaleniem sprawców, którzy dokonali kilku kradzieży sklepowych na terenie oświęcimskich galerii handlowych. Na podstawie zabezpieczonych dowodów oraz przeprowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że związek z kradzieżami ma ta sama para.

Pod koniec kwietnia br. podejrzani ponownie zawitali do Oświęcimia, tym razem skierowali się do jednej z oświęcimskich perfumerii. Po dokonaniu kradzieży kilku pudełek kremów i markowych perfum, złodzieje opuścili sklep, wsiedli do swojego volkswagena, a następnie chcieli jak najszybciej wyjechać ze skradzionym towarem. Wtedy do działania przystąpili policjanci i pojazd został zatrzymany. We wnętrzu samochodu policjanci odnaleźli całe mnóstwo dowodów potwierdzających wcześniejsze ustalenia. Podczas przeszukania  zabezpieczyli po kilkadziesiąt sztuk różnego rodzaju towarów pochodzących, z co najmniej, kilku sklepów. Wśród zabezpieczonych produktów znajdowały się perfumy, kremy, szampony, zestawy do golenia, artykuły chemii gospodarczej, słodycze, kawa, noże i siekiery. Ponadto w jednej ze skrytek policjanci ujawnili gotówkę w kwocie 10 tysięcy złotych pochodzącą najprawdopodobniej ze sprzedaży wcześniej skradzionych towarów. 

Zatrzymani usłyszeli  zarzuty,  a policjanci ustalają sklepy, z których pochodziły pozostałe skradzione towary, tak więc liczba zarzutów z pewnością wzrośnie. Okazało się także, że zatrzymali  byli już karani za przestępstwa przeciwko mieniu.

Źródło: KPP Oświęcim

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.
Pamiętaj, nie jesteś tu sam. Jakość komentarza, świadczy o kulturze osobistej komentującego.

Powrót na górę
The most visited gambling websites in The UK