Menu

Wyprawa życia na Alaskę

24 października 2017 roku o godzinie 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się - pierwsze z cyklu podróżniczych "Spotkań przy globusie" - autorska prelekcja multimedialna Sebastiana R. Bielaka poświęcona wyprawie na Alaskę pt. "The Last Frontier. Wyprawa życia na Alaskę".

Podczas spotkania Sebastian R. Bielak zaprezentuje położony na południu Alaski Półwysep Kenai, jego górskie i polodowcowe krajobrazy oraz tamtejszą florę i faunę, miasteczka, problemy ekologiczne z jakimi borykają się Alaskańczycy, a także wolontariat i funkcjonowanie parku Kenai. Druga część spotkania poświęcona będzie Dolinie Jukonu położonej w głębi kontynentalnej Alaski  - krajobrazom i ekosystemom charakterystycznym dla rozległej doliny największej rzeki Alaski, gorączce złota z Klondike i codziennemu życiu ludzi zamieszkujących obrzeża Dalekiej Północy - białym przybyszom i rdzennym Indianom Atabaskom, którzy zamieszkują niewielkie wioski ukryte w głębi niedostępnej tajgi rozciągającej się wokół północnego Koła Podbiegunowego.

Sebastian R. Bielak - absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Politechniki Krakowskiej - z wykształcenia inżynier, z zawodu nauczyciel akademicki, z zamiłowania przyrodnik i podróżnik zafascynowany dziką przyrodą Alaski - jest doktorem nauk technicznych, wykładowcą, fotografem, autorem książek, filmów, wystaw fotograficznych oraz ponad 130 artykułów i reportaży o tematyce przyrodniczej lub podróżniczej. Prowadzi stronę internetową poświęconą podróżom przyrodniczym po świecie www.sebastianbielak.pl oraz kanał YouTube "Podróże bliskie Naturze".

wstęp wolny Źródło: OCK Oświęcim

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.
Pamiętaj, nie jesteś tu sam. Jakość komentarza, świadczy o kulturze osobistej komentującego.

Powrót na górę
The most visited gambling websites in The UK