Menu

Rajd rowerowy

10 września w Oświęcimiu spotkają się miłośnicy dwóch kółek, by w ramach projektu Małopolska Tour przejechać ok. 40 km we wspólnym rajdzie oraz wymienić doświadczenia, skorzystać z licznych aktywności rowerowych.

Start rajdu zaplanowano na godzinę 12, a udział w nim jest bezpłatny. Zapisy uczestników będą prowadzone od 9 do 11.45 w biurze rajdu na bulwarach. Pierwszych 1500 osób otrzyma  posiłek, medal i pamiątki. Pozostali uczestnicy dostaną numer starowy, jednak już bez dodatkowych świadczeń.
Rajd w Oświęcimiu jest ostatnim wydarzeniem na mapie Małopolska Tour. To wielkie święto rowerowe, gdzie na uczestników czeka wiele atrakcji. Z myślą zarówno o kolarzach – amatorach, jak i zawodowcach, przygotowano m. in. zawody sportowe, zabawy dla najmłodszych, pokazy rowerowe i piknik rowerowy. Na zakończenie całego wydarzenia wszyscy będą mogli bawić się przy dźwiękach rockowej grupy „IRA."– Jest to wielka plenerowa impreza, mamy nadzieję, że przyjadą do nas wszyscy, którzy kochają rowery. Mamy zamiar szczególnie honorować wszystkie stowarzyszenia rowerowe, które licznie zjadą się w tym dniu do Oświęcimia oraz wszystkich tych, którzy dbają o rozwój turystyki rowerowej – podkreślają organizatorzy.


Organizatorzy:

Województwo Małopolskie

Małopolski Związek Kolarski.

Partner Główny:

Miasto Oświęcim


Partnerzy:

Fundacja Studentów i Absolwentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie ACADEMICA

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu


Termin i miejsce rajdu
:

Rajd odbędzie się 10 września 2017 (niedziela), start o godz.12.00.

Zapisy, start i meta oraz impreza plenerowa – Oświęcim ul. Bulwary od 9 do 11.45

Zasady uczestnictwa:

Rajd ma charakter otwarty – uczestniczyć w nim mogą wszyscy chętni posiadający sprawny rower - zgodnie z obowiązkowym wyposażeniem roweru: Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2003 r. Nr 32, poz. 262 plus późniejsze zmiany).

Udział w rajdzie jest bezpłatny.

Do pełnoprawnego udziału w rajdzie (posiłek, medal, pamiątki) przyjętych zostanie maksymalnie 1500 osób (numery startowe 1-1500) wg kolejności zapisu w biurze rajdu w dniu 10.09.2017. Pozostali uczestnicy mogą wziąć udział w rajdzie (otrzymają numer startowy) ale bez w/w świadczeń.

Uczestnicy rajdu otrzymują przy zapisie na własność numer startowy, który muszą umieścić na rowerze z przodu na kierownicy. Uczestnikiem rajdu jest wyłącznie osoba samodzielnie jadąca na rowerze.

Dzieci do lat 10 mogą brać udział w imprezie jedynie pod opieką rodzica lub innej osoby - prawnego opiekuna. Uczestnicy w wieku od 10 do 18 lat muszą również być pod opieką osoby dorosłej lub przedstawić kartę rowerową oraz zgodę rodzica lub opiekuna prawnego

Zgłoszenia:

Zgłoszenia do rajdu można dokonać wyłącznie w dniu rajdu w miejscu zbiórki w biurze rajdu na bulwarach w godz. 9.00 – 11.45. Przy odbiorze numeru należy oddać podpisane oświadczenie uczestnika (do pobrania w dniu rajdu w miejscu zgłoszeń.)

Więcej informacji: www.malopolska.pl/narowery/malopolskatour

Źródło: UM Oświęcim

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.
Pamiętaj, nie jesteś tu sam. Jakość komentarza, świadczy o kulturze osobistej komentującego.

Powrót na górę
The most visited gambling websites in The UK