Menu

Ganobis o Kartelu

Jakiś czas temu, dobiegły końca prace na filmem Mirosława GANOBISA pt. ,,Oświęcimski kartel rybny,, W Oświęcimiu można było zauważyć grupę ludzi ubraną w odzież z lat 30-tych, a nawet dorożki.

To grupa Bunkrowcy Oświęcim, która po premierze swojego pierwszego filmu pt. ”Oświęcim-Auschwitz na styku dwóch światów” postanowiła nakręcić swoje kolejne dzieło. Reżyserem filmu jest ponownie Mirosław Ganobis ,a scenariusz stanowi historia, która wydarzyła się w naszym mieście naprawdę przed wojną.

To opowieść o krakowskim studencie (Bartek Urbańczyk), który zainteresował się tragicznymi losami oświęcimskiego handlarza rybami Bernarda Schrettera (Jarosław Fiedor). Toczył on heroiczną walkę z krakowskim kartelem rybnym braci Kalfusów i ich wspólnika Schneidra „Ryba”. Wykorzystywał on swoje wpływy w woj. krakowskim i doprowadził oświęcimski biznes i rodziny kupieckie do ruiny. Przeciwstawił się im wyżej wspomniany kupiec. Udał się do ich krakowskiego biura celem rozliczenia, ale również pozbawienia ich życia. Historia jest tym tragiczniejsza, iż sam popełnia samobójstwo. To tak w wielkim skrócie. W zdjęciach biorą udział członkowie grupy oraz duża rzesza mieszkańców Oświęcimia i okolicznych miejscowości.

Autorem zdjęć do filmu jest Krzysztof Nowak, na co dzień prowadzący portal informacyjny Wolanie Info. Kierownikiem planu był Tomasz Klimczak. Montażu dokonał Paweł Kłoda z BIBA Studio.

Premiera jest planowana na 03.11.2018 r. dla członków ekipy i ich rodzin.

Natomiast ogólnodostępny pokaz planowany jest na 18.11.2018 r. godz 17.00.

Wstęp wolny.

Autorzy obrazu zapraszają na pokaz w Oświęcimskim Centrum Kultury.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.
Pamiętaj, nie jesteś tu sam. Jakość komentarza, świadczy o kulturze osobistej komentującego.

Powrót na górę
The most visited gambling websites in The UK