Menu

Jesień Oświęcimska 2018 Wyróżniony

23 września 2018 roku o godzinie 13:30 w trzecim dniu Jesieni Oświęcimskiej 2018 (21.09 koncert zespołów Krzywa Alternatywa i Golec uOrkiestra, 22.09 XIII Piknik Organizacji Pozarządowych) - na oświęcimskim Rynku Głównym wyruszymy w muzyczną podróż w czasie

Będzie różnorodnie muzycznie i rozrywkowo - zagrają:
"Jack Band""Singin’ Birds" i "The Backwards", a spotkanie rozpoczną prezentacje z partnerskiego Miasta Sambor na Ukrainie.

Oprócz podróży muzycznej pojawią się również inne atrakcje, między innymi fotobudka oraz Kuchnie Świata-Smaki Jesieni. 

Na niezapomniane popołudnie zaprasza Oświęcimskie Centrum Kultury.

Big-band "Jack Band" jest zespołem wykonującym muzykę standardową i rozrywkową. Ich koncert to podróż przez muzykę różnych styli i... lat. 

Koncert "Singin’ Birds" to muzyczna podróż w czasie dla każdego. Zespół czerpie z amerykańskiej tradycji grup wokalnych z pierwszej połowy XX wieku, a myślą przewodnią w jego twórczości jest brzmienie głosów w bliskiej harmonii. W marcu 2017 roku ukazał się drugi album zespołu - "Swing & Roll". W odróżnieniu od debiutanckiego "Niech tak zostanie", dedykowany jest on słuchaczom kochającym taneczne brzmienia i rock’n’rolla. "Singin’ Birds" nie zapomina jednak o wiernych fanach muzyki swingowej. Na obu krążkach znalazły się - stylizowane na lata 50. i 60. - własne wersje znanych przebojów oraz autorskie kompozycje. Pomimo umiłowania klimatu retro współczesne brzmienia również nie są im obce.


"The Backwards" to magiczny muzyczny wehikuł czasu - czołowy światowy zespół odtwarzający pełną twórczość grupy "The Beatles" - od Beatlemanii do rozbudowanych aranżacji z ostatnich płyt, których nawet sami "The Beatles" nigdy nie wykonali publicznie. Zespół powstał w 1996 roku w Koszycach na Słowacji. "The Backwards" zagrali przeszło 3000 entuzjastycznie przyjętych koncertów w Europie (Francja, Holandia, Belgia, Niemcy, Austria, Węgry, Hiszpania, Wielka Brytania, Czechy, Słowacja) i USA (koncerty w 24 Stanach), występowali w programach telewizyjnych, radiowych i produkcjach teatralnych.

To będzie nie tylko koncert, ale niemal iluzjonistyczne widowisko jak najwierniej oddające realia występów i twórczości "The Beatles" - z muzyką na żywo - włącznie z partiami orkiestrowymi granymi na instrumentach klawiszowych - w każdym detalu do złudzenia wiernie oddającą brzmienie zarówno instrumentów jak i partii wokalnych ze zdumiewająco naśladowaną barwą głosu, z dokładnie takimi samymi gitarami używanymi zgodnie z historyczną dokładnością w poszczególnych utworach, z basistą grającym lewą ręką jak Paul McCartney, w strojach będących wiernymi kopiami oryginalnych ubiorów słynnej Czwórki z Liverpoolu, w perukach zmienianych stosownie do wyglądu Johna, Paula, George'a i Ringo w poszczególnych latach.

Jesień Oświęcimska
21-23.09.2018


21.09 godz. 18:00
godz. 18:00 Krzywa Alternatywa
godz. 19:30 Golec uOrkiestra
(Rynek Główny)

22.09
XIII Piknik Organizacji Pozarządowych
(Rynek Główny)

23.09
Atrakcje historyczne
(Muzeum Zamek w Oświęcimiu)

23.09 godz. 13:30
Niedziela z muzyczną podróżą w czasie - koncerty: Jack Band, Singin’ Birds, The Backwards
prezentacje z partnerskiego Miasta Sambor na Ukrainie
Fotobudka
Kuchnie Świata - Smaki Jesieni - przysmaki z Ukrainy
(Rynek Główny)

organizator: Urząd Miasta Oświęcim 
partnerzy: Oświęcimskie Centrum Kultury, Muzeum Zamek w Oświęcimiu

wstęp wolny

Źródło: OCK

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.
Pamiętaj, nie jesteś tu sam. Jakość komentarza, świadczy o kulturze osobistej komentującego.

Powrót na górę
The most visited gambling websites in The UK