Menu

Wkrótce będzie zadaszona

Oświęcim ma już krytą pływalnię z częścią sportową i rekreacyjną. W przyszłym roku baza sportowa wzbogaci się o miejsce, gdzie będą boiska do gier halowych i widownia.

Pierwszy raz w koszykówkę, siatkówkę czy piłkę nożną sportowcy zagrają tam w drugiej połowie przyszłego roku. Hala sportowa powstaje przy Szkole Podstawowej nr 8 u zbiegu ulic: Wróblewskiego i Słowackiego. Do końca roku obiekt będzie w stanie surowym zamkniętym. Ekipa budowlana pracuje teraz wewnątrz budynku oraz w szkolnej sali gimnastycznej, która przystosowywana jest pod przyszłe funkcje. – Ta hala służyć będzie nie tylko młodzieży z tutejszej szkoły, ale również z innych szkół, korzystać z niej będą mieszkańcy, stowarzyszenia i kluby sportowe. Będzie nie tylko miejscem prowadzenia lekcji wychowania fizycznego, treningów i rywalizacji sportowej. Tu również będą odbywały się rozgrywki sportowe z udziałem publiczności. Takiego obiektu brakowało w Oświęcimiu – wyjaśnia Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia.

W nowej hali sportowej znajdą się pełnowymiarowe boiska do gier halowych i widownia na 400 miejsc. Obiekt będzie miał parking podziemny oraz miejsca postojowe na zewnątrz. Powstanie przy nim boisko, bieżnia i plac zabaw. Teren wokół będzie oświetlony i monitorowany. Inwestycja kosztuje ponad 11,9 mln zł. Z tego 2,5 mln miasto pozyskało na jej budowę z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej - edycja 2016.

Źródło: UM Oświęcim

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.
Pamiętaj, nie jesteś tu sam. Jakość komentarza, świadczy o kulturze osobistej komentującego.

Powrót na górę
The most visited gambling websites in The UK