Menu

Life Festival już bez Oświęcimia?

Life Festival Oświęcim może zniknąć z kalendarza oświęcimskich imprez, dał do zrozumienia Starosta Zbigniew Starzec podczas wczorajszej konferencji prasowej, odnosząc się do korespondencji pomiędzy oświęcimskimi radnymi, a prezesem fundacji Darkiem Maciborkiem.

Jak wynika z posiadanych przez Starostę dokumentów, budowany Park na Kamieńcu za około 11 mln złotych, rozminął się z koncepcją przedstawioną przez Darka Maciborka na jednym ze spotkań.

 – Life Festival na Kamieńcu nie może się odbyć, jest to miejsce nie przystosowane do organizowania takiego przedsięwzięcia  – stwierdził Starosta przytaczając niedawne słowa Prezesa Fundacji – Formuła współpracy z miastem również się wyczerpała, a miasto jej nie może zmienić – dodaje po chwili.

Jak tłumaczy w dalszej rozmowie, miejsce nie jest przygotowane, aby wjechał tam ciężki transport z elementami wyposażenia koncertowego, na terenie budowy Parku na Kamieńcu było zlokalizowane wysypisko śmieci i na dzień dzisiejszy, pod powierzchnią, jest jeszcze gruba warstwa odpadów. Zagospodarowana przestrzeń nie jest również wystarczająca do postawienia estrady na prawie czterdzieści tysięcy odbiorców, a takiego obiektu wymagają niektóre z potencjalnych gwiazd Festivalu.

X Jubileuszowy Life Festival Oświęcim, przewidziany na rok 2019 może się więc odbyć, ale już nie w Oświęcimiu.

 – Wiem, że jest kilka ofert i propozycji na zmianę lokalizacji koncertów, ale nie jestem upoważniony aby o tym rozmawiać – kontynuuje Starosta – jest duże zagrożenie, że ten wspaniały Festival, jedyny taki w Polsce Festival dla pokoju, zostanie wyprowadzony z miasta – puentuje nie kryjąc rozgoryczenia.

(AG)

3 komentarzy

 • Ajgora977

  I oczywiscie wszystko co dobre musi się skończyć.

  napisane przez Ajgora977 piątek, 21 wrzesień 2018 20:24 Link do komentarza
 • Ania

  Mam nadzieję, że nie masz racji :(

  napisane przez Ania sobota, 22 wrzesień 2018 09:07 Link do komentarza
 • live

  Najlepiej zaorać i będzie spokuj jakość 9 lat było dobrze a teraz dobra zmiana i nie będzie

  napisane przez live sobota, 22 wrzesień 2018 20:58 Link do komentarza

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.
Pamiętaj, nie jesteś tu sam. Jakość komentarza, świadczy o kulturze osobistej komentującego.

Powrót na górę
The most visited gambling websites in The UK