Menu

Zapisz dziecko na Uniwersytet

Jak uszyć kurczaka z filcu, co zobaczymy w Kraju Długiej Białej Chmury, jak wygląda włos pod mikroskopem, na czym polega dziennikarski research, jak stworzyć własny komiks i po co nam emocje? Te i wiele innych ciekawych tematów do poznania, odkrywania, testowania czeka na dzieci podczas zajęć w Uniwersytecie Bibliotecznych Żaków! Zapisy trwają.

Rozbudzanie i pielęgnowanie w dzieciach naturalnej pasji do wiedzy poprzez testowanie nowych technologii, odkrywanie świata, pokazywanie jak wygląda życie w innych krajach, tworzenie kultury i sztuki oraz doskonalenie zdobytych umiejętności, to główne zadania zajęć UBŻ w Bibliotece.

Pokazujemy, że nauka to fascynująca przygoda i świetna zabawa. Zapewniamy dzieciom wartościową formę spędzenia wolnego czasu, stwarzamy okazję do dalszego rozwoju, pozwalamy nawiązać nowe przyjaźnie, ale także pobudzamy potrzebę czytania – opowiada Jadwiga Stańczyk, koordynator projektu.

Istotnym elementem Uniwersytetu jest zwrócenie uwagi na książkę, która nadal odgrywa ważną rolę w procesie uczenia się i rozwoju osobistego dziecka. Warsztaty w ramach Uniwersytetu Bibliotecznych Żaków skierowane są do dzieci w wieku 8-15 lat. Projekt realizowany jest od października 2018 do maja 2019 r. Zajęcia odbywają się zgodnie z harmonogramem poszczególnych kierunków.

W ramach zajęć na kierunku POZNAWANIE – język i obyczaje różnych krajów, dzieci w wieku 9-10 lat, efektywnie rozwiną wyobraźnię i różnorodne umiejętności lingwistyczne. Poznają kulturę wybranych krajów anglojęzycznych.

Na kierunek TWORZENIE - kultura i sztuka, skierowane do dzieci w wieku 8-9 lat, które będą tworzyły prace w oparciu o różne techniki plastyczne i rękodzielnicze takie jak: scrapbooking, decoupage, malarstwo, witraż czy kolaż, spróbują szycia na maszynie. Mali artyści będą mogli rozwijać swoje umiejętności artystyczne i wyobraźnię, kształtować twórczą osobowość i kreatywność. 

TESTOWANIE – multimedia i nowe technologie, przeznaczone jest dla dzieci w wieku 10-12 lat. Testując aplikacje, dzieci uczą się twórczego rozwiązywania problemów, doskonalą logiczne myślenie, wyobraźnię przestrzenną, rozwijają umiejętności manualne, uczą się pracy indywidualnej i grupowej a także wzmacniają wiarę we własne możliwości i budują pewność siebie.

Ideą przewodnią zajęć na kierunku ODKRYWANIE – eksperymenty i nauki ścisłe jest poznawanie świata nauki i techniki. Tematyka zajęć dotyczy m. in.: fizyki, matematyki, chemii, architektury itp. Warsztaty mają na celu rozbudzenie ciekawości poznawczej u dzieci oraz inspirowanie do twórczego myślenia i rozwijania zainteresowań i pasji. Dzieci poprzez różnego rodzaju eksperymenty i doświadczenia w sposób namacalny i jak najbardziej dla nich zrozumiały odkrywają otaczający je świat.

Miłośnikom przyrody poleca się OBSERWOWANIE - biologia i geologia. Zajęcia skierowane do dzieci w wieku 10-12 lat dotyczą m.in.: zwierząt, roślin, człowieka, grzybów, mikroorganizmów oraz wzajemnych powiązań między nimi. Celem zajęć jest przybliżenie młodego pokolenia do natury i zapobieganie syndromowi deficytu natury oraz rozbudzenie ciekawości badawczej oraz miłości do przyrody jako nieskończonego źródła fascynacji, logiki i piękna.

PRZEKAZYWANIE - dziennikarstwo radiowe to kierunek przeznaczony dla młodzieży 12-15 lat, związany z zagadnieniami i problemami współczesnego dziennikarstwa, przybliży pojęcia etyki dziennikarskiej, zainspiruje do aktywności twórczej oraz samodzielnego i krytycznego myślenia.

Nabór na rok 2018/2019 rozpoczął się 10 września.
Zgłoszenia przyjmuje Biblioteka Młodych.
Regulamin Uniwersytetu Bibliotecznych Żaków dostępny na stronie Biblioteki: http://mbp-oswiecim.pl/oferta/dzieci-starsze/
Liczba miejsc ograniczona.

Źródło: MBP Oświęcim

Źródło: MBP Oświęcim

Źródło: MBP Oświęcim

Źródło: MBP Oświęcim

Źródło: MBP Oświęcim

Źródło: MBP Oświęcim

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.
Pamiętaj, nie jesteś tu sam. Jakość komentarza, świadczy o kulturze osobistej komentującego.

Powrót na górę
The most visited gambling websites in The UK