Menu

Ranking zadłużonych gmin

mapka: google mapka: google

Pod koniec czerwca bieżącego roku Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej opublikował ranking zadłużenia wszystkich 2478 gmin w Polsce, stworzony na podstawie danych z Resortu Finansów.

W owym rankingu Gmina miejska Oświęcim zajęła 373 pozycję. W tym miejscu można by powiedzieć, że nie jest tak źle, gdyby nie specyfikacja tej klasyfikacji, mianowicie najbardziej zadłużone gminy zajmują miejsca pierwsze, natomiast te najmniej zadłużone plasują się na miejscach odległych, bliższych końcowi zestawienia.  

Zadłużenie Gminy miejskiej Oświęcim (38 972 mieszkańców) wyniosło 62 477 247 zł (w IV kwartale 2017 r.) co daje w przeliczeniu na jednego mieszkańca 1 603 złote. 

W sąsiadującej Gminie Chełmek władze mogą mieć lepsze samopoczucie, ich gmina plasuje się na miejscu 2204. 

- Zadłużenie naszej gminy w przeliczeniu na jednego mieszkańca wynosiło zaledwie 195 złotych. Tym samym nasza gmina posiada najmniejsze zadłużenie w Małopolsce Zachodniej oraz jedno z najmniejszych w całej Polsce – informuje Kamil Szyjka z Urzędu Miejskiego w Chełmku, dodając - dla lepszego zobrazowania sytuacji odwracając ranking można powiedzieć, że gmina Chełmek zajęła 274 (na 2478) miejsce w zestawieniu najmniej zadłużonych samorządów. 

Zadłużenie gminy Chełmek (13 051 mieszkańców) wyniosło 2 550 000 złotych. 

foto: UM w Chełmku

Cały ranking znajduje się tutaj: http://samorzad.pap.pl/depesze/redakcyjne.praca.akty/184197/Zadluzenie-na-mieszkanca-w-gminach-1-250

(AG)

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.
Pamiętaj, nie jesteś tu sam. Jakość komentarza, świadczy o kulturze osobistej komentującego.

Powrót na górę
The most visited gambling websites in The UK