Menu

Biblioteka z dofinansowaniem

Biblioteka Galeria Książki w Oświęcimiu pozyskała dotacje na działania na rzecz promocji czytelnictwa i działalności kulturalnej w Oświęcimiu na łączną kwotę 185 tyś zł!

– Złożyliśmy wnioski o dotację na 10 projektów i dostaliśmy wszystkie! – cieszą się pracownicy Biblioteki Galerii Książki w Oświęcimiu. Od maja, do grudnia 2018 roku Biblioteka zrealizuje działania dla dzieci, młodzieży, rodzin, osób z dysfunkcją wzroku
i bibliotekarzy z powiatu oświęcimskiego. Wybór działań i oferty będzie ogromny i zróżnicowany. Każdy znajdzie coś dla siebie.

W ramach projektu 25. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej wyłoniona zostanie najlepsza książka dla dzieci, polskiego autora, wydana w ubiegłym roku. Odbędą się spotkania z autorami i ilustratorami, zajęcia wakacyjne dla najmłodszych, webinaria z badaczami literatury dla dzieci, a także uroczysta jubileuszowa gala.

Projekt „Na setkę – aktywizacja czytelnicza osób z dysfunkcją wzroku” to działania integracyjne skierowane przede wszystkim do osób mających problemy ze wzrokiem, ich opiekunów, a także zainteresowane osoby - zakładający cykl warsztatów literackich i filmowych, spotkań autorskich i zajęć kulturalnych. Równolegle do zajęć organizowane będą szkolenia korzystania z nowych technologii, umożliwiających osobom niewidomym stuprocentowe funkcjonowanie w świecie drukowanym.

„Akademia Rodzinna” to z kolei projekt skierowany do dzieci i rodziców. Będą oni wspólnie uczestniczyć w działaniach animujących czytelnictwo, w cyklu literackich warsztatów twórczych, rozwijających umiejętności rodzicielskie, spotkaniach autorskich, rodzinnych spotkaniach w bibliotece nocą. Skorzystają z pakietu startowego dla najmłodszych czytelników. Działania Akademii skupiają się na zacieśnianiu relacji rodzinnych, integrowaniu we wspólnym obcowaniu i kształtowaniu poczucia współodpowiedzialności. Projekt zakłada stworzenie przyjaznej przestrzeni w towarzystwie książki, z ciekawymi wydarzeniami i atrakcyjnymi formami spędzania czasu, gdzie można pobudzać umiejętności wychowawcze, podzielić się swoimi problemami z innymi rodzicami, znaleźć poradę u specjalistów, podpowiedź w fachowej literaturze, czy pomoc w biblioterapii.

„O sensownych tworach słownych. Literatura inaczej. Szkolenia dla bibliotekarzy”, to projekt zakładający podniesienie kompetencji pracowników z bibliotek powiatu oświęcimskiego poprzez cykl warsztatów ze znawcami literatury, praktykami z zakresu nowych technologii, metod pracy z użytkownikiem i wymiany doświadczeń podczas wyjazdów studyjnych.


W ramach projektu zaprosimy również na cykl spotkań autorskich, wykładów literackich i audycji radiowych w Radiu Oświęcim.

Zapraszamy do udziału w naszych propozycjach, wkrótce szczegółowe informacje na stronie biblioteki, w mediach. Portalach internetowych i w samej bibliotece. 

Biblioteka GALERIA KSIĄŻKI
www.mbp-oswiecim.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.
Pamiętaj, nie jesteś tu sam. Jakość komentarza, świadczy o kulturze osobistej komentującego.

Powrót na górę
The most visited gambling websites in The UK