Menu
Redakcja

Redakcja

Termomodernizacja obiektów miejskich

Kolejne dwa miejskie przedszkola nr 7 i 15 wyglądają ładniej i są docieplone. Niedawno zakończyły się w nich prace termomodernizacje. Przez ostatnie dwa lata takim zmianom poddano siedem obiektów miejskich. Korzyścią, obok poprawy estetyki, będą także oszczędności na ogrzewaniu. Kosztem ponad 4,6 mln złotych i sporym zakresem prac zmienił się wygląd Przychodni nr 1 i 3, Środowiskowego Domu Samopomocy, harcówki przy Szkole Podstawowej nr 4, Miejskiego Przedszkola nr 14, Miejskiego Przedszkola nr 7 i Miejskiego Przedszkola nr 15.

– Zakończyliśmy kompleksową termomodernizację miejskich placówek oświatowych, które od lat czekały na doinwestowanie. Zadbaliśmy też o wygląd innych budynków miejskich jak ośrodki zdrowia czy Środowiskowy Dom Samopomocy. Otoczenie zyskało bardzo na wyglądzie, również dzięki staraniom wspólnot mieszkaniowych czy Spółdzielni „Budowlanka”, które ociepliły i odnowiły elewacje swoich budynków – mówi prezydent Janusz Chwierut.

Termomodernizacja ma jeszcze dodatkowy aspekt – ekologiczny. To obniżenie emisji dwutlenku i zużycia energii cieplnej.Obok ocieplenia i nowej elewacji, zakres inwestycji obejmował również wymianę okien, dachu, remont kominów. Wymienione były źródła ciepła i instalacji c. o, co pozwoli osiągnąć efekt ekologiczny oraz zmniejszyć koszty ogrzewania i eksploatacji tych budynków.

Na termomodernizację budynków miejskich miasto pozyskało blisko 2,5 mln zł ze środków unijnych. Całość inwestycji prowadzonej w latach 2017-2019 kosztuje ponad 4,6 mln zł. Kilka lat wcześniej, korzystając również z dofinansowania unijnego, miasto odnowiło wszystkie budynki szkolne oraz Miejskie Przedszkole nr 16.

Gospodarstwo edukacyjne Zosia

Gospodarstwo edukacyjne Zosia

Serdecznie zapraszamy rodziny, grupy, dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym na warsztaty edukacyjne i nie tylko...

Zagroda „Zosia” położona jest wśród pól i łąk nad rzeką Gostynią, w miejscowości Bieruń-Jajosty. Jest do nas blisko z Tychów, Mikołowa, Oświęcimia i Pszczyny.

 

Teren Zagrody jest częściowo zalesiony, jednak nie ma barier architektonicznych - mile witamy osoby niepełnosprawne.
Nasza Zagroda jest bezpieczna dla dzieci.

Oferta

Odwiedzając naszą Zagrodę zapoznacie się z życiem zwierząt gospodarskich m.in.:

i wiele innych oraz trzema rodzajami strusi:

Warsztaty

Grupy odwiedzające naszą Zagrodę biorą udział w warsztatach:
Ptaki różnych środowisk, Pracowite pszczoły, Od beczącej owieczki do kolorowej niteczki, Koza i jej mleczne dary.

Podczas których wykonują:
ze strusich piór: miotełki, do kurzu, pióropusze, maski, weneckie, łapacze snów,
breloczki ze strusiej skóry;
 oraz ciasteczka miodowe, masło, oscypki.

ul. Wspólna 15, 43-150 Bieruń
Telefon: 32 216-14-82 po godz. 20.00 lub 604-83-95-84

www.kuzniabierun.pl

 

Walka z komarami

W Oświęcimiu od ubiegłego tygodnia prowadzone są kolejne już opryski terenów miejskich preparatami owadobójczymi. Po raz drugi w przeciągu kilkunastu dni odkomarzane były skupiska zieleni, rozlewiska i cieki wodne, rowy w dzielnicy Dwory-Kruki, Monowice, Stare Stawy i na bulwarach, na których dodatkowo przeprowadzono zamgławianie.

The most visited gambling websites in The UK