Menu

Artykuły filtrowane wg daty: wtorek, 20 listopad 2018

Budują zaplecze do serwisowania pociągów

W Oświęcimiu pojawi się trzeci przewoźnik kolejowy. Obok Kolei Śląskich z Katowic i Przewozów Regionalnych z Krakowa, od 8 czerwca 2019 roku, będą to Koleje Małopolskie. Na wydzierżawionym przez miasto terenie przy ulicy Wyzwolenia, obok dworca PKP, krakowska spółka przygotuje zaplecze do przeglądów i napraw taboru kolejowego. Koszt tej inwestycji to blisko 5 mln zł.

Czytaj dalej...

Skasował płot, drzewo i BMW

[Bielany] W nocy z 15/16 listopada 2018 w Bielanach gm. Kęty, doszło do kolizji drogowej z udziałem nietrzeźwego kierowcy. 22 – letni mieszkaniec województwa śląskiego, nie posiadając uprawnień do kierowania, ale za to mając w organizmie  1,60 promila alkoholu, wsiadł za kierownicę samochodu.

Czytaj dalej...

Inauguracja VIII kadencji Rady Miasta Oświęcim

Uroczysta sesja Rady Miasta inaugurująca VIII kadencję odbyła się 19 listopada 2018 r. Podczas wydarzenia nowo wybrani radni złożyli ślubowanie i odebrali zaświadczenia o wyborze na radnego. Następnie wybrali przewodniczącego rady, którym został Piotr Hertig, a także jego zastępcę – Ireneusza Góralczyka.

Czytaj dalej...

Czyste powietrze w przedszkolach

Sześć spośród 1800 oczyszczaczy powietrza, które zakupiło Województwo Małopolskie trafiło do Oświęcimia. Urządzenia zapewniające czyste powietrze w pomieszczeniach, w których najmłodsi spędzają po kilka godzin dziennie są w miejskich przedszkolach publicznych: Miejskim Przedszkolu nr 7,  MP nr 14, MP nr 15, MP nr 16, MP nr 17 i MP nr 18.

Czytaj dalej...
The most visited gambling websites in The UK